сряда, 25 май 2022
Утре от 17 ч. в ДГ „Звездица“ – Русе, ще се проведе Турнир по конструиране с деца и техните родители, разпределени в пет отбора.
В пилотния проект участват три детски градини от цяла България – ДГ „Звездица“ и ДГ „Детелина“ от гр. Русе, и ДГ „Чебурашка“ – гр. София.
Откритата игрова сесия ще е на тема Транспорт и доставки, като отборите ще се състезават помежду си, използвайки комплектите на конструкторите за ранно образование. Екипите ще демонстрират своите умения за сортиране, конструиране и транспортиране на пратки до различни дестинации по света.
С фокус върху STEAM уменията чрез ранно запознаване с науката, технологията, инженеринга, изкуството и математиката, ще се разпалва естественото им любопитство да изследват и опознават света. През цялото време екипите ще бъдат наблюдавани и оценявани от компетентно жури.
В края на турнира Силвия Дечева от Центъра за творческо обучение ще връчи сертификати на всеки участник в турнира.
От ръководството на ДГ „Звездица“ са осигурени награди за всички участници в надпреварата.
Събитието се осъшествява по проект FIRST® LEGO® League Discover.
Последни Новини
Започва енергийното обновяване на сградата на дирекция „Местни данъци…
вторник, 29 юли 2025
Община Русе представя на 31 юли проект за модернизация на ученическо общежитие…
вторник, 29 юли 2025
ФТТ „Найден Киров“ се завърна от успешно турне в Турция
вторник, 29 юли 2025
Русе посрещна националния шампионат по безмоторно летене с впечатляващо…
понеделник, 28 юли 2025
Заради пожара в Николово: Екоминистерството мести мобилна станция за измерване…
неделя, 27 юли 2025
Критичната ситуация с пожара в с. Николово е овладяна, продължава гасенето…
неделя, 27 юли 2025
България победи Румъния със 78:76 в оспорван баскетболен двубой по случай…
събота, 26 юли 2025
Седмичен отчет за дейността на общинската администрация
петък, 25 юли 2025