Национално STEAM състезание ще се проведе в ДГ „Звездица“

сряда, 25 май 2022

Утре от 17 ч. в ДГ „Звездица“ – Русе, ще се проведе Турнир по конструиране с деца и техните родители, разпределени в пет отбора.

В пилотния проект участват три детски градини от цяла България – ДГ „Звездица“ и ДГ „Детелина“ от гр. Русе, и ДГ „Чебурашка“ – гр. София.

Откритата игрова сесия ще е на тема Транспорт и доставки, като  отборите ще се състезават помежду си, използвайки комплектите на конструкторите за ранно образование. Екипите ще демонстрират своите умения за сортиране, конструиране и транспортиране на пратки до различни дестинации по света.

С фокус върху STEAM уменията чрез ранно запознаване с науката, технологията, инженеринга, изкуството и математиката, ще се разпалва естественото им любопитство да изследват и опознават света. През цялото време екипите ще бъдат наблюдавани и оценявани от компетентно жури.

В края на турнира Силвия Дечева от Центъра за творческо обучение ще връчи сертификати на всеки участник в турнира.

От ръководството на ДГ „Звездица“ са осигурени  награди за всички участници в надпреварата.

Събитието се осъшествява по проект FIRST® LEGO® League Discover.