Пропускане до съдържанието на страницата

Нетрадиционен урок в русенско училище разкрива новости в дигиталната трансформация

четвъртък, 17 март 2022

Нетрадиционен урок с участието на седмокласници от ОУ „Любен Каравелов“ демонстрира достигането на нов етап в дигиталната трансформация на училищното образование. За да наблюдават и оценят работата както на преподавателя, така и на възпитаниците на учебното заведение, в модерната класна стая присъстваха директорът и зам.-директорът на училището Веселка Николаева и Деян Стайков, както и учители в ролята им на жури. Специален гост на урока беше началникът на отдел „Образование, спорт и младежки дейности“ в Община Русе Таня Тодорова.

Проведеният интердисциплинарен урок е от типа STEAM базирани уроци, с практическа насоченост, в които се включват различни учебни предмети, в зависимост от буквите, които се съдържат в абревиатурата: Science, Technology, Engineering, Art, Mathematics. Възможността за провеждането му е в резултат от предварителната подготовка на учениците в часовете по информационни технологии, изобразително изкуство и технологии и предприемачество. От началото на март по тези предмети децата трупаха знания, придобити от работата им с различни графични редактори, видове дизайн, изработка на скици, основни принципи на рекламата и умения, свързани с предприемачеството.

Основна задача пред учениците бе изготвянето на проект за дизайн на юношеска стая, който да включва ръчно изработена схема, фронтален 3D изглед на обзаведена стая, бюджет за реализиране на проекта, както и лого на екипа. Седмокласниците бяха предварително разпределени в екипи, а всеки изпълняваше различна роля - проектант, интериорен дизайнер, икономист и графичен дизайнер за реклама. По време на работата си върху проектите те използваха преносими  устройства – хромбук, като същевременно използваха училищните си акаунти в Google Workspace. Някои от необходимите ресурси за реализация на задачата децата намериха в споделен в облачното пространство диск, а готовите проекти качваха в споделените за целта папки. Работейки по този начин, те използваха знанията си по математика, английски език, изобразително изкуство, информационни технологии и предприемачество.

Екипите се представиха успешно с поставената задача и в края на практическото занятие с помощта на Google презентации защитиха своите проекти пред гостите, журито и класа.

Нетрадиционният урок беше нагледна демонстрация, че проектно базираното обучение, екипната работа и използването на дигиталните технологии  в обучението развиват ключови компетенции, необходими за 21 век - критично мислене, умения за сътрудничество, иновативност и креативност и комуникационни умения.

виж всички >

Абонирайте се за нашия бюлетин

Банер - Интегрирана система за градски транспорт Банер - Реконструиране и рехабилитация на пешеходната зона Банер - Ремонт на пет общински учебни заведенияБанер - Наука и образование за интелигентен растеж

Преброяване 2021 година Съвет за електронни медии Областен информационен център Аз и градът

Българо-швейцарска програма за сътрудничество Програма енергийна ефективност Balanced European Conservation Approach Реки на времето

Ремонт, прилагане на мерки за енергийна ефективност Изграждане на социални жилища Innterreg Life

Life Организация за управление на дунавски туристически район Външни аварийни планове на предприятията с опасни производства Пиц Русе Пиц Русе

https://www.livechatalternative.com/