петък, 02 юли 2021
Незабавна проверка след сигнал на граждани е извършена от общински служители от дирекция "Хуманитарни дейности". В хода ѝ е прегледана задължителната документация, имаща отношение към сигнала, извършено е пряко наблюдение на санитарно-хигиенните условия, проведени са разговори с екипа и управителя. Потърсено е и мнението на самите потребители, като в отсъствието на обслужващия персонал те не споделят за нередности.
За подобряване на санитарно-битовите условия предстои стартиране на ремонтни дейности, които бяха отложени заради пандемията от COVID- 19.
Храненето на лицата в центъра е чрез кетъринг, съгласно сключен договор с външен доставчик.
По отношение на личните вещи и битова техника на лицата - към момента комисията не е установила съхраняване на такива.
От проверката става ясно, че ежедневно под формата на дарения се получава хляб, за което се води необходимата документация. За желаещите да дарят дрехи е въведено изискване да предоставят документ, че те са преминали през химическо чистене.
Резултатите от проверката ще се връчат на управителя на услугата с констативен протокол, съдържащ препоръки за изпълнение, които ще бъдат проследени от Община Русе.
Към момента общият брой на потребителите в Центъра за временно настаняване е 27 души. Това са хора в риск, останали без подслон, подкрепа от близки и често с редица заболявания. Настаняването се извършва от дирекция „Социално подпомагане“ /ДСП/ от цялата страна след подадено заявление от лицето и предварителна оценка. При настаняването се спазват противоепидемичните мерки, които са с цел гарантиране здравето и живота на потребителите и екипа.
С цел оказване на методична подкрепа на персонала в центъра се извършват и периодични проверки.
Първа лична среща между Пенчо Милков и новия кмет на Гюргево. Двамата…
четвъртък, 01 юли 2021
В 16 часа ще бъде пуснато движението по Сарайския мост
петък, 02 юли 2021
Последни Новини
Застудяване и риск от поледици в Русенския регион през следващите дни
четвъртък, 15 януари 2026
Кметът Пенчо Милков удостои с почетна значка „Русе“ дългогодишния музикален…
четвъртък, 15 януари 2026
Радослав Росенов е Спортист №1 на Русе за 2025 г.
сряда, 14 януари 2026
Втора вълна билети за Ара Маликян в Русе: Продажбите в мрежата на Kupibileti.bg…
сряда, 14 януари 2026
С над 200 прочетени книги 10-годишният Симеон Гюров стана най-четящото…
сряда, 14 януари 2026
Община Русе разширява капацитета за предучилищно образование с нови помещения…
сряда, 14 януари 2026
Русе приема първото издание на волейболната Купа на България - Висша лига…
сряда, 14 януари 2026
Националният фолклорен конкурс „Дунавски славеи“ ще се проведе за 18-и…
вторник, 13 януари 2026