Нов магазин за сувенири срещу Доходното здание популяризира Русе

четвъртък, 01 август 2024

Община Русе създаде нов атрактивен обект в Централната градина като част от устойчивата кампания за популяризиране на града и региона. Срещу входа на Доходното здание днес отвори врати магазин за сувенири, който се помещава в познатата на поколения русенци т. нар. „жълта будка“. В него жителите и гостите на Русе могат да открият разнообразие от рекламни материали, които представят красотата и историята на града и са специално изработени за новия магазин.

Управлението на търговския обект е поверено на "Общински пазари", като основната идея за създаването му е да бъде предложен богат асортимент от различни видове сувенирни стоки на достъпни цени, които не се предлагат от други търговци. Освен сувенири с изображения и мотиви от историята, архитектурата и културата на дунавския град, в магазина се предлагат и различни подаръчни комплекти за специални поводи с логото на Русе, списания, картини, безалкохолни напитки и различни лакомства.

Очаква се в следващите месеци в търговския обект на достъпна цена да започне и продажбата на книгата “Русе - за първи път в България”, която Община Русе отпечата в края на миналата година.

От „Общински пазари“, които ще управляват търговския обект, отправят покана към русенци и гостите на града да посетят магазина на 2 август /петък/ от 10 ч., когато за най-малките ще бъдат осигурени цветни бои, с които ще могат да украсят различни сувенири. Присъстващите ще могат да опитат и специално приготвени лакомства с логото на магазина.

Работното време на новия павилион от понеделник до събота е от 9 до 19 ч., а в неделния ден – от 9 до 14:30 ч.