четвъртък, 03 октомври 2024
На тържествена церемония доброволците от Детското полицейско управление при СУ „Йордан Йовков“ предадоха знамето на отряда на 15 третокласници, които от днес ще управляват формированието. Събитието бе уважено от заместник–кмета на община Русе Енчо Енчев.
„Детското полицейско управление е прекрасен пример за това как училището може да изиграе водеща роля в изграждането на младите хора като добросъвестни и активни участници в обществените процеси. Във времена на динамични промени и нови предизвикателства такива инициативи са от значение, защото учат децата на дисциплина, екипност и зачитане на принципите на ред и сигурност“, каза заместник-кметът. Той пожела на всички ученици и учители успехи, вдъхновение и увереност в това, че заедно могат да продължат да изграждат по-добро, справедливо и отговорно общество.
При предаването на знамето участниците от предходното формирование се ангажираха да запазят добрите традиции на всичко, научено дотук. По тяхна инициатива в училището бе създаден отряд „Белите лястовици“, който ще подпомага при необходимост своите съученици и ще съдейства на дежурните учители за спазване на реда в училище.
От своя страна доброволците от второто Детско полицейско управление поеха ангажимент в следващите две години да познават и спазват законите, да развиват уменията си, да не отминават зов за помощ, както и да допринасят за приятелството и партньорството в отряда. Техен ръководител ще бъде Стефан Тотев – старши учител в учебното формирование.
На тържествената церемония гости още бяха Негово Високопреосвещенство Русенският митрополит Наум, началникът на РУО – Русе д-р Росица Георгиева, старши комисар Пламен Първанов – директор на ОД на МВР – Русе, главен инспектор Мирослав Тодоров – началник на Първо районно управление в Русе, представители на БЧК – Русе, както и учители и ученици на СУ „Йордан Йовков“.
Кметът Пенчо Милков участва в бизнес закуска с президента Румен Радев,…
четвъртък, 03 октомври 2024
Пенчо Милков: Дългосрочно планиране и балансирано управление са ключът…
петък, 04 октомври 2024
Последни Новини
Община Русе и СУ „Възраждане“ обединяват усилия за подготовка на бъдещи…
вторник, 19 май 2026
Пенчо Милков и акад. проф. Николай Витанов откриха в Русе международния…
вторник, 19 май 2026
Русенски таланти ще озарят сцената на тазгодишната церемония „Награда…
вторник, 19 май 2026
Модно ревю на открито събира български дизайнери на площад „Свобода“ в…
вторник, 19 май 2026
Мажоретките от „Екстрийм" триумфираха на фестивала в Шумен
вторник, 19 май 2026
Русе посрещна малки художници от Букурещ за съвместен уъркшоп и обмен…
понеделник, 18 май 2026
Продължава косенето на тревни площи в Русе
понеделник, 18 май 2026
Русе отбеляза Световния ден на предизвикателството със спортни демонстрации…
неделя, 17 май 2026