Нова детска площадка бе открита в детска ясла №4 в Русе. Община Русе ще подмени старите отоплителни тела и дограма в сградата

понеделник, 17 май 2021

Нова детска площадка бе открита в детска ясла №4 в Централен южен район в Русе. Проектът е на Ротари клуб „Русе Дунав“, съфинансиран от Фондация „Ротари“  и в партньорство с Община Русе, „Дунарит“ и Ротари клуб Русе.

Своята благодарност и поздравления за благородния жест поднесе лично кметът Пенчо Милков. „Общинската администрация работи усилено за ремонта на старата сграда“, обърна се той към ръководството и персонала.

През април тази година Община Русе обяви обществената поръчка за избор на изпълнител на ремонта на яслата. Целта е повишаване на енергийната ефективност чрез подмяна на отоплителната инсталация в сградата и дограмата в нея.

Такъв ремонт предстои и в помещенията на детска ясла №5 на улица алея „Ела“.