Нови успехи на Детска вокална група ,,Слънце“

понеделник, 18 април 2016

На 16 април 2016 г. в гр. Букурещ, Румъния се проведе 4-тото издание на музикалния фестивал ,,Spring Star“. В него участваха солисти от Детска вокална група „Слънце“ към Общински детски център за култура и изкуство – Русе с ръководител Наталия Константинова.

Трофей „StarMelody” спечели осемгодишната Мира Пуйкова, която изпълни песента “River Deep Mountain High”.

С първа награда във възрастова група 8-9 г. бяха удостоени Габриелa Илиева с песента ,,Влюбеният джаз”  и Никита Минчева с песента ,,Дано”, както и малката Полина Георгиева с песента ,,Азбучна история“ във възрастова група от 5 до7 г.

Второ място спечелиха Преслава Стоянова с песента ,,Жаба жабурана” във възраст. група 5-7 г., Марина Петрова с песента ,,Fly Тo Your Hеart” и Eва Янкова с песента ,,Дансингът на самотата” във възрастова група от 8 до 9 г. Председател на журито бе известната румънска певица, текстописец и вокален педагог Виорела Филип.