Ново БКТП в депото на Общински Транспорт Русе ЕАД

сряда, 15 ноември 2023

На 14.11.2023 г. официално завърши строежът на БКТП 2*1000 kVa с прилежаща площадка в депото на Общински Транспорт Русе ЕАД. На обекта са разположени 20 бр. зарядни станции за зареждане на електрически автобуси. СМР дейностите са в изпълнение на дейност № 3 Осигуряване на необходимата инфраструктура за експлоатация на новопридобитите превозни средства по проект „Подобряване качеството на атмосферния въздух чрез закупуване и доставка на електрически превозни средства за шосеен транспорт – електрически автобуси и тролейбуси за Община Русе“, финансиран от ОПОС 2014-2021 г. и Кохезионен фонд.

Припомняме Ви, че от 2020 г. към настоящия момент автопаркът на общинското дружество започна поетапна подмяна на превозните средства обслужващи обществения транспорт. Доставчикът, чешката фирма СОР Либхави, с която Общински Транспорт Русе сключи договор през 2020 г. успешно достави 20 бр. чисто нови електрически автобуси, както и 20 станции за бавно и 4 станции за бързо зареждане. През ноември 2023 г. стартираха и първите доставки на новите 15 тролейбуси.

Проектът се осъществява чрез финансовата подкрепа на „Оперативна програма околна среда“ 2014-2021 г. чрез Кохезионния фонд.