Няколко района ще бъдат третирани срещу кърлежи и в утрешния ден

сряда, 20 март 2024

Община Русе продължава наземното третиране срещу кърлежи в Русе. Пръскане ще се извърши и на 21 март, което ще обхване кв. „Чародейка – Север“, кв. „Дружба“ 3, бул. „Гоце Делчев“, улиците „Александровска“, „Богдан войвода“, „Майор А. Узунов“, „Боримечка“, „Васил Петлешков“, „Мостова“ и бул. „Придунавски“.

Обработките ще се извършват между 6:30 и 8:00 ч. от два екипа специалисти на фирма „Санси” ООД в присъствието на служители от дирекция „Екология и зелена градска среда“. В случай на валежи дейностите ще се отложат за следващия подходящ ден.

Община Русе уверява своите граждани, че препаратът, който се използва - Айкън 10 КС, е безвреден за хора и животни поради ниската концентрация на разтвора, но като превантивна мярка призовава гражданите да не навлизат в обработените площи в следващите 24 часа.