Обществено обсъждане на доклада за ОВОС на инвестиционно предложение на

петък, 20 март 2015

ОБЩЕСТВЕНО ОБСЪЖДАНЕ

„ПОЛИСАН“ АД, гр. Русе, ЕИК 117693631, гр. Русе, ул. „Придунавски булевард“ 18, ет. 4

На основание чл. 97, ал. 3 във връзка с чл. 81, ал. 1, т. 2 от Закона за опазване на околната среда УВЕДОМЯВА всички заинтересовани физически и юридически лица, че е организирана среща за обществено обсъждане на доклада за оценка на въздействието върху околната среда (ОВОС) с всички приложения към него за инвестиционно предложение:

• Увеличение на капацитета на съществуващата инсталация за производство на гудрон и битум  от 10 хил. тона годишно до 200 хил. тона годишно по суровина в УПИ ХХ, на територията на производствената площадка, за която има издадено комплексно разрешително КР №343-НО/2008 г. на „Полисан“ АД, гр. Русе,
  • Изграждане на комплекс „Хидрокрекинг“ за производство на бензин и дизелово гориво от котелни горива и тежки нефтове с капацитет по суровина 250 000 тона годишно в имот УПИ ХХII, граничещ с производствената площадка на „Полисан“ АД, гр. Русе.

Срещата ще се проведе на 24.04.2015 г., от 10:00 часа, в сградата на Община Русе, пл. „Свобода“ №6, ет. 3, Заседателна зала, гр. Русе.

Докладът за ОВОС и приложенията към него, в т.ч. оценката по чл. 99а, ал. 1 ЗООС е на разположение на интересуващите се всеки работен ден от 09:00 до 17:00 часа през периода от 24.03.2015 г. до 23.04.2015 г. в Община Русе, в кметство гр. Мартен, РИОСВ Русе и в административната сграда на „Полисан“ АД на производствената площадка, гр. Русе, бул. „Тутракан“ №100 (територия на бивш КТМ).

Писмени становища могат да се предоставят в Община Русе или на срещата за обществено обсъждане.

За контакти по общественото обсъждане от страна на възложителя:

Владимир Лазаров, тел. 0885307756