Обществено обсъждане с предмет: Проект на предварителен вариант на „Програма за качеството на атмосферния въздух по показатели ФПЧ10 и ФПЧ2,5 на Община Русе за периода 2021-2026 г.“

вторник, 01 юни 2021

Проект на предварителния вариант на Програмата за качеството на въздуха - част 1.

Проект на предварителния вариант на Програмата за качество на въздуха -  част 2.

Проект на предварителния вариант на Програмата за качество на въздуха -  част 3.

Проект на предварителния вариант на Програмата за качество на въздуха -  част 4.

Община Русе уведомява гражданите и заинтересованите страни, че ще бъдат проведени обществени консултации под формата на „Писмени консултации“ и „Обществено обсъждане“ с предмет: Проект на предварителен вариант на „Програма за качеството на атмосферния въздух по показатели ФПЧ10 и ФПЧ2,5 на Община Русе за периода 2021-2026 г.“

Обществените консултации се провеждат на основание чл.36 от Наредба №7 за оценка и управление качеството на атмосферния въздух, и във връзка с чл.17 и чл.18 от „Инструкция за разработване на програми за намаляване на емисиите и достигане на установените норми за вредни вещества, в районите за оценка и управление на качеството на атмосферния въздух, в които е налице превишаване на установените норми “, утвърдена със Заповед №РД-996/20.12.2001 г. на министъра на околната среда и водите.

Становища, мнения и коментари могат да бъдат изпращани, както следва:

•  на хартиен носител:

адрес: гр. Русе, пл. „Свобода“ №6;

на вниманието на: г-н Димитър Недев – зам.-кмет на Община Русе;

относно: Проект на предварителен вариант на „Програма за качеството на атмосферния въздух по показатели ФПЧ10 и ФПЧ2,5 на Община Русе за периода 2021-2026 г.“

• по електронен път:

на e-mail: r.vutsova@ruse-bg.eu;

Форма на обществената консултация: писмени консултации и обществено обсъждане.

Период на обществената консултация:

• писмени консултации –  от 01.06.2021 г. до 05.07.2021 г.;
  • обществено обсъждане – на 30.06.2021 г. от 17:00 часа в зала Св. Георги на Община Русе, ет. 6.

Приложение: Проект на предварителен вариант на „Програма за качеството на атмосферния въздух по показатели ФПЧ10 и ФПЧ2,5 на Община Русе за периода 2021-2026 г.“

Обръщаме внимание, че Програмата се разработва само по показатели ФПЧ10 и ФПЧ2,5 и тя касае правомощията на местната власт, съгласно действащото законодателство.