Община Русе и кметствата са готови да посрещнат зимата

четвъртък, 27 ноември 2014

Днес се проведе второто планирано съвещание във връзка с подготовката на Община Русе и кметствата за посрещане на зимата. На срещата присъстваха кметът Пламен Стоилов, зам.-кметът по комунални дейности Наталия Кръстева, директорът на Дирекция „Обществен ред и сигурност“ Спасимир Димитров, директорът на дирекция „Екология и транспорт”Георги Игнатов, кметовете на малките населени места в общината, представители на почистващите фирми и ЕНЕРГО-ПРО. Те дискутираха изпълнението на задачите, които си поставиха на първата среща, проведена през октомври. Днес Общината вече има подписани договори с почистващите фирми, всички населени места са снабдени с необходими инертни материали,  снегопочистващата техника е в изправност, а фирмите са в готовност за посрещане на зимата.

Кметът Пламен Стоилов припомни, че вече има създаден екип за наблюдение на работата на фирми при почистването на града и при нарушения от тяхна страна ще бъдат санкционирани. „Искам експертна работа и качествена услуга за гражданите, независимо какъв сняг има“, допълни още той.

През почивните дни се очаква да започнат валежи, които ще бъдат придружени със силен вятър. В тази връзка се призовават гражданите да вземат предвид метеорологичната обстановка и да предприемат необходимите мерки за опазване на имуществото си и безопасността си като участници в движението, за да се избегнат произшествия.