Община Русе кани местната общност да изпраща своите въпроси по темата за изпълнението на договори с гарантиран резултат

вторник, 19 август 2014

СЪОБЩЕНИЕ

УВАЖАЕМИ ГОСПОЖИ И ГОСПОДА, ГРАЖДАНИ НА РУСЕ,

В съответствие с разпоредбите на Закона за енергийна ефективност (ЗЕЕ) Община Русе е в процес на подготовка на пилотна реализация на договори с гарантиран резултат (ДГР) за сгради и обекти общинска собственост. Условията и редът за сключване на този вид договори са регламентирани в чл. 48 и чл. 49 от ЗЕЕ и с Наредба №РД-16-347 от 02.04.2009 г. В рамките на пилотния проект ще бъдат обновени и енергийно санирани 5 обекта, като дейностите ще се извършват без допълнително натоварване на общинския бюджет.

Обектите, които ще бъдат пилотно реализирани с използването на този вид механизъм са:

• Спортен комплекс "Дунав", адрес: гр. Русе, ул. „Околчица“ №6;
  • Детска ясла №8, адрес: гр. Русе, ул. "Неофит Рилски" № 68;
  • Детска ясла №15, адрес: гр. Русе, ул. "Околчица" №4;
  • Детска ясла №16, адрес: гр. Русе, ул. "Неофит Рилски" №2-А;
  • Детска градина "Слънце", адрес: гр. Русе, ул. “Шейново” №14.

Във връзка с гореизложеното отправям покана към всички граждани на Община Русе да изпратят своите въпроси по темата,ако има такива, както на официалната електронна поща на Кмета на Община Русе: mayor@ruse-bg.eu, така и в деловодството на Община Русе на адрес: гр. Русе, 7000, пл. „Свобода“ №6 в срок до 10.09.2014 г.

ПЛАМЕН СТОИЛОВ

Кмет на Община Русе