Община Русе набира предложения за награда „Млад творец“

петък, 05 април 2019

В срок до 10 май Община Русе набира предложения за Награда „Млад творец“ 2019, която ще бъде връчена на Тържествена церемония послучай 24 май в Доходно здание.Съгласно Наредба №17 на ОбС-Русе с наградата „Млад творец“ на името на актьорите Яна и Георги Стефанови се удостояват млади творци в областта на изкуствата и културата на възраст до 30 години от гр. Русе за изключителни творчески и артистични постижения и завоювани награди от национални и международни конкурси, състезания и прегледи за текущия творчески сезон. Наградата се придружава от парична сума в размер от 600 лв., и награден знак, осигурени от семейството на Яна и Георги Стефанови. Предложенията се внасят в Деловодството на Община Русе от учебни заведения и културни организации и трябва да съдържат изчерпателна информация и мотивировка.