петък, 08 март 2013

В изпълнение на Заповед № РД 01-504/ 08.03.2013 г. на Кмета на Община Русе и във връзка с чл. 6 от Правилата за реда и условията за финансиране на проекти в областта на изкуството и културата от бюджета на Община Русе, приети от Общински съвет – Русе, Община Русе обявява конкурс за финансиране на проекти в областта на изкуството и културата от бюджета на Община Русе.

Тема на сесията: „Русе – кандидат за европейска столица на културата”.

Необходимите документи за запознаване с условията и за кандидатстване:

1. Правила за реда и условията за финансиране на проекти в областта на изкуството и културата;
  2. Решение № 478/21.02.2013 г. на Общински съвет - Русе
  3. Формуляр за кандидатстване
  4. Формуляр за бюджет
  5. Таблица с критерии за оценка на проектите;
  6. Формуляр за финален отчет

се получават в отдел “Култура”, на ул. “Цариброд” № 3, или от интернет страницата на Община Русе www.ruse-bg.eu.

Максималният размер за финансиране на едно проектно предложение е 3 000 лв.

Краен срок за представяне на документите за участие - 9 април 2013 г.

На 14 март, от 11.00часа в зала „Култура” на ул. „Цариброд” № 3 ще се проведе обучителен семинар за подготовка на проектни предложения.