Община Русе обявява подбор за социален асистент, в качеството си на бенефициент по Проект „Разкриване на общностен център за предоставяне на почасови социални услуги "Личен асистент", "Социален асистент" и "Център за социална рехабилитация и интеграция"

вторник, 19 март 2019

ОБЯВЛЕНИЕ ЗА ПОДБОР НА ПЕРСОНАЛ

Община Русе, в качеството си на бенефициент по Проект „Разкриване на общностен център за предоставяне на почасови социални услуги "Личен асистент", "Социален асистент" и "Център за социална рехабилитация и интеграция" в Община Русе“, по сключен административен договор BG05M9OP001-2.005-0144-С001 за предоставяне на почасови социални услуги Община Русе, обявява подбор за набиране на персонал за следните длъжности:

І. Социален асистент код по НКПД 53221003– за 1лице назначено на пълно /непълно работно време;

1.    Кратко описание на длъжността: предоставяне на почасови услуги  за подкрепа „от“ домовете им „до“ детска ясла, детско заведение, училище, университет, работно  място и др., дейности със социална насоченост и значимост, дейности за социална подкрепа и социално включване на лица с увреждания, вкл. за деца с до 90 на сто вид и степен на увреждане или степен на трайно намалена работоспособност определена в ЕР от ТЕЛК и възрастни хора с ограничения или невъзможност за самообслужване.

2.    Място на работа: придружаване на потребителите, за които полагат грижи, както следва:

- „от“домовете им „до“  детска ясла, детско заведение, училище, университет, работно  място и др.;

- места за отдих, паркове, детски площадки, библиотеки, читалища, клубове, социални услуги и обратно в домовете им;

-  помощ и подкрепа при посещение на социални услуги;

-  помощ и подкрепа при обучение и квалификация.

3. Изисквания към кандидатите:

- Безработни лица или трудово заети лица, които могат да извършват допълнителен почасов труд, в трудоспособна възраст, които не са придобили право на пенсия за осигурителен стаж и възраст или на професионална пенсия за ранно пенсиониране.

-  в добро физическо и психическо състояние;

- квалификация в областта на социалните услуги, предоставяни в домашна среда за лица с увреждания - сертификат от обучение за социален асистент – ако е приложимо;

- неосъждани;

- мотивация за извършване на социална работа;

- комуникация при осъществяване на обслужващи дейности;

- отговорност и съзнателност при изпълнение на този вид дейност;

- оказване на помощ за преодоляване на трудности.

4.  Минималните изисквания за заемане на  длъжността:

Образователна степен  -  средно образование

5. Специфични изисквания за заемане на  длъжността:

Професионален опит в подобна сфера е предимство.

ІІ. Място и срок за подаване на документите:Документите се подават лично или чрез пълномощник на следния адрес: гр. Русе, ул. Черно море № 2, стая 31всеки работен ден от 9.00 до 12.00 часа и от 13.00 до 17.00 часа. Задължително е представянето на оригиналите на копираните документи за сверяване от служителите определени да приемат документите.  За контакти: телефон 082 / 881-738.

Краен срок за подаване на документите -  до 17.00 часа на 27.03.2019г.

III. Необходими документи за кандидатстване:

1. Писмено заявление за участие по образец  / Приложение 1/;
  2. Автобиография по образец  / Приложение 2/;
  3. Документ за самоличност – предоставя се за справка при подаване на заявлението;

4.      Документи за придобитата образователна степен, допълнителни квалификации – копие/я;

5.      Документи, удостоверяващи продължителността на професионалния опит - копие;

6.      Документи за преминато обучение /ако е приложимо/ - копие.

ІV. Начин  на провеждане на подбора:

1. Първи етап - разглеждане и проверка  на подадените по т. ІIІ документи за съответствие с обявените изисквания за съответната длъжност.

2. Втори етап – интервю с допуснатите кандидати.

V. Общодостъпно място на което ще се обявяват списъците:информационното табло намиращо се на входа на Община Русе, ул. „Черно море“ 2 и електронната страница на Община Русе www.ruse-bg.eu.

На спечелилите кандидати ще бъде предложен срочен трудов договор за срока на проекта.

ОБЯВЛЕНИЕ

ПРИЛОЖЕНИЕ - ЗАЯВЛЕНИЕ