сряда, 26 август 2020
ПОКАНА ЗА ИЗБОР НА ПАРТНЬОРИ
ПОКАНА ЗА ПАРТНЬОРСТВО
ОБЩИНА РУСЕ с адрес: гр. Русе, пл. „Свобода“ № 6, тел.: 082 826 100, 082 881 802; еmail: mayor@ruse-bg.eu, във връзка с подготовка на проектно предложение по Оперативна програма „Развитие на човешките ресурси“ /ОП РЧР/ 2014-2020 и Оперативна програма „Наука и образование за интелигентен растеж“ /ОП НОИР/ 2014-2020, по Процедура чрез директно предоставяне на БФП с интегрирано проектно предложение BG05M9OP001-2.056 „СОЦИАЛНО-ИКОНОМИЧЕСКА ИНТЕГРАЦИЯ НА УЯЗВИМИ ГРУПИ. ИНТЕГРИРАНИ МЕРКИ ЗА ПОДОБРЯВАНЕ ДОСТЪПА ДО ОБРАЗОВАНИЕ“ – КОМПОНЕНТ 2, за конкретни бенефициенти /КБ/
ОБЯВЯВА
ПРОЦЕДУРА за избор на партньор/и за сътрудничество и участие в проект по Процедура чрез директно предоставяне на БФП BG05M9OP001-2.056 „СОЦИАЛНО-ИКОНОМИЧЕСКА ИНТЕГРАЦИЯ НА УЯЗВИМИ ГРУПИ. ИНТЕГРИРАНИ МЕРКИ ЗА ПОДОБРЯВАНЕ ДОСТЪПА ДО ОБРАЗОВАНИЕ“ – КОМПОНЕНТ 2, по ОП РЧР 2014-2020 и ОП НОИР 2014- 2020
I. Допустими партньори за дейностите по ОП РЧР 2014-2020:
1. Неправителствени организации;
2. Центрове за информация и професионално ориентиране;
3. Читалища;
4. Работодатели (съгласно КТ);
5. Доставчици на социални и здравни услуги;
6. Социални предприятия и кооперации на хора с увреждания;
7. Обучителни организации и институции;
8. Общини
За изпълнение на дейностите, които ще се финансират по ОП РЧР, партньорството с поне една неправителствена организация и един работодател е задължително.
II. Допустими партньори за дейностите по ОП НОИР 2014-2020:
1. Държавни и общински детски градини;
2. Държавни и общински училища;
3. Юридическите лица с нестопанска цел, определени за извършване на обществено полезна дейност, избрани в съответствие с глава 8 от ЗМСМА.
НПО може да изпълнява дейности по ОП РЧР по ОП НОИР или и по двете оперативни програми, като в последния случай партньорът следва да отговаря на изискванията на двете оперативни програми като задължително се описва капацитета му за изпълнение на заложените дейности за всяко едно от съответните направления.
III. Партньорът/ите трябва да отговаря/т и на следните условия:
1. Партньорът/ите разполагат с финансов капацитет:
1.1. За партньори различни от общини и не са новосъздадени организации, се представя счетоводният баланс за предходната финансова година.
1.2. За новосъздадена организация се прилага Счетоводен баланс за периода от регистрацията на партньора до последната дата на месеца, предхождащ месеца на кандидатстване.
1.3. За партньори – ЮЛНЦ по ОП НОИР финансовият капацитет се доказва с приложен счетоводен баланс и отчет за приходите и разходите за текущата и за предходната година.
1.4. Когато партньорът е второстепенен разпоредител с бюджетни средства - следва да представи писмо за подкрепа (в свободна форма) от съответния първостепенен разпоредител или друг документ, от който се потвърждава/доказва, че утвърдените им разходи по бюджета за текущата година, са по-високи от размера на исканата БФП, която ще разходва партньора.
1.5. Когато партньори са държавни и общински училища и детски градини, същите следва да представят документ от съответния първостепенен разпоредител, от който се потвърждава/доказва, че утвърдените им разходи по бюджета за текущата година, са по-високи от размера на исканата БФП, която ще разходват.
Финансовият капацитет се изчислява на база Методика за оценка на финансовия капацитет на партньорите по процедура „Социално-икономическа интеграция на уязвими групи. Интегрирани мерки за подобряване достъпа до образование“ – Компонент 2, финансирана по Оперативна програма „Развитие на човешките ресурси“ 2014 – 2020 и Оперативна програма „Наука и образование за интелигентен растеж“ 2014 – 2020 (папка „Приложение за информация“ към Условията за кандидатстване).
2. Оперативен капацитет – Всеки партньор следва да има поне 1 година опит в управление/изпълнение на проекти и/или опит в изпълнение на дейности, подобни на тези включени в проектното предложение. В случай, че партньорът притежава опит в изпълнение на проекти, информацията следва да обхваща не повече от 3 проекта, изпълнени през последните 5 години. Доказване на оперативен капацитет става с подходящи за целта документи – брой заети лица и трудови договори на наетите по места лица, договори за ползване/наем на местни офиси и оборудване, договори за партньорски проекти със съответния бенефициент, други доказателства по целесъобразност.
3. Специфични изисквания за допустимост на партньора/ите за дейностите по ОП РЧР:
3.1. Партньорът трябва да е лице, със самостоятелна правосубектност, регистрирано и имащо право да осъществява дейност на територията на Република България в съответствие с действащото българско законодателство.
3.2. Партньорът трябва да отговаря на изискванията за предоставяне на минимални помощи, в съответствие с Регламент (ЕС) № 1407/2013 (неприложимо за партньори общини). Данните за получените предходни минимални помощи следва да бъдат надлежно посочени от партньорите в Декларация за получените минимални и държавни помощи (Приложение ІV към папка „Документи за попълване“ към Условията за кандидатстване). Декларацията за минимални помощи се представя от партньорите на етап кандидатстване и впоследствие, в случай на одобрение на проектното предложение – преди сключване на договора за безвъзмездна финансова помощ.
3.3. Партньорът е вписан в регистъра на Агенцията за социално подпомагане (АСП) като доставчик на социални услуги (когато е приложимо) по реда на Закона за социално подпомагане (ЗСП).
3.4. В случай че партньорът ще предоставя социална услуга за деца/ ще участва в предоставяне на социална услуга за деца е необходимо да има лиценз за съответната социална услуга, издаден от председателя на ДАЗД, и да е вписан в регистъра на АСП въз основа на лиценза от ДАЗД за съответната социална услуга.
3.5. В случай, че партньорът ще извършва обучение по професионална квалификация, същият следва да притежава активна лицензия от НАПОО за професиите и/или специалностите, по които ще провежда обучението. Това обстоятелство ще се проверява служебно от оценителната комисия.
3.6. В случай, че партньорът ще извършва професионално информиране и консултиране, същият следва да притежава активна лицензия за професионално ориентиране, издадена от НАПОО. Това обстоятелство ще се проверява служебно от оценителната комисия.
3.7. Партньорът е вписан в регистъра на Агенция за хората с увреждания в случай, че е кооперация на хора с увреждания. Това обстоятелство ще се проверява служебно от оценителната комисия.
3.8. В процедурата не могат да участват кандидати, които:
3.8.1. са обявени в несъстоятелност или са в производство по обявяване в несъстоятелност или е в процедура по ликвидация.
3.8.2. са лишени от правото да упражняват търговска дейност.
3.8.3. имат парични задължения към държавата, общината или към осигурителни фондове, установени с влязъл в сила акт на компетентен орган, освен ако е допуснато разсрочване или отсрочване на задълженията.
4. Специфични изисквания за допустимост на партньорите за дейностите по ОП НОИР:
1. Партньори, които изпълняват проекти по процедури BG05M2OP001-3.001 „Подкрепа за предучилищното образование и подготовка на деца в неравностойно положение“ и BG05M2OP001-3.002 „Образователна интеграция на учениците от етническите малцинства и на учениците, търсещи или получили международна закрила“ по ОП НОИР, както и по Компонент 1 на интегрираната процедура между двете оперативни програми, при кандидатстване по настоящата процедура следва да опишат как ще се разграничават проектите, ако същите се застъпват в периода на изпълнение и как ще бъдат надграждани вече приключилите проекти. Партньорите - държавни или общински училища и детски градини, които участват в изпълнението на проекти по процедури „Подкрепа за успех“ и „Активно приобщаване в системата на предучилищното образование“ по ОП НОИР при кандидатстване по тази процедура описват как ще се разграничават и надграждат проектите, когато същите се застъпват в периода на изпълнение. Това обстоятелство се описва в т.16.3 от Формуляра за кандидатстване.
Кандидатите и техните партньори трябва да имат предвид, че при попълване на декларациите – Приложение I, Приложение II и Приложение III за партньори и т.16.13 от Формуляра за кандидатстване за кандидата - община, следва да декларират, че „дейностите, за които кандидатствам не са финансирани по друг проект, програма или каквато и да е друга финансова схема произлизаща от националния бюджет, бюджета на Общността или друга донорска програма.“
2. С цел изпълнение изискването за оперативен капацитет на партньорите по ОП НОИР се признава такъв на самия партньор, а не само на членовете на неговия екип.
IV. Общата цeл на планираните дейности в проектното предложение е да допринесат до повишаване качеството на живот, социалното включване и намаляване на бедността, както и до трайната интеграция на представителите на уязвими групи чрез реализацията на комплексни мерки и прилагането на интегриран подход и осигуряване на достъп до образование и обучение
Всички заинтересовани лица могат да подадат заявление за интерес, в свободен текст, в което да посочат:
V. Заявленията за интерес следва да бъдат представени лично или чрез упълномощено лице в срок до 03.09.2020 г. – 17,30 часа, в деловодството на Община Русе - Център за административно обслужване. Кандидатите представят документите, в запечатан непрозрачен плик, върху който е посочен адрес за кореспонденция и по възможност лица за контакти, телефон, факс и електронен адрес и процедурата по която се кандидатства BG05M9OP001-2.056 „СОЦИАЛНО-ИКОНОМИЧЕСКА ИНТЕГРАЦИЯ НА УЯЗВИМИ ГРУПИ. ИНТЕГРИРАНИ МЕРКИ ЗА ПОДОБРЯВАНЕ ДОСТЪПА ДО ОБРАЗОВАНИЕ“ – КОМПОНЕНТ 2
VI. ОЦЕНКА
1. Оценката ще се извърши на два етапа- допускане и класиране.
2. Кандидатите, които не отговарят на Условията за кандидатстване по процедура BG05M9OP001-2.056 ще отпаднат на етап допускане.
3. Оценката на допуснатите до класиране кандидати ще се извърши по следните критерии:
3. 1. Финансов капацитет – до 25 т.
3. 2. Работен капацитет на кандидата и квалификация на кадрите – до 25 т.;
3.3. Дейности, които кандидата ще реализира като партньор по проекта и предложен бюджет – до 50 т.
4. Оценката ще се извърши от назначена от кмета на общината комисия.
5. Резултатите от процедурата се съобщават на участвалите в него лица в 7-дневен срок от издаването на заповедта за класиране.
Одобрените партньори ще бъдат поканени да се включат в разработването на проектното предложение и ще им бъде предложено да подпишат Споразумение за партньорство.
С условията за кандидатстване, документи за попълване, документи за кандидатстване и документи за информация по Процедура BG05M9OP001-2.056 - „СОЦИАЛНО-ИКОНОМИЧЕСКА ИНТЕГРАЦИЯ НА УЯЗВИМИ ГРУПИ. ИНТЕГРИРАНИ МЕРКИ ЗА ПОДОБРЯВАНЕ ДОСТЪПА ДО ОБРАЗОВАНИЕ“ – КОМПОНЕНТ 2 можете да се запознаете на следният електронен адрес: https://eumis2020.government.bg/bg/s/Procedure/Info/0fd7f679-4b4c-4af1-9d4e-a343c24d9c05
Обявлението, информацията и други съобщения, във връзка с провеждането на конкурса ще бъдат обявявани на официалната електронна страница на Община Русе: https://ruse-bg.eu/, Рубрика: „Търгове и конкурси”, лица за контакти:
За кандидатите ОП НОИР - Сашо Щерев – Главен експерт в отдел „Образование, спорт и младежки дейности”, тел. за връзка: 0885 397 839.
За кандидатите по ОП РЧР - Катя Петрова – Началник отдел „Социални дейности“, тел. за връзка 0884 948 301.
ПЕНЧО МИЛКОВ
Кмет на Община Русе
Последни " Търгове и конкурси"
Повторен публичен търг с явно наддаване за продажба на СОС с идентификатор
петък, 22 ноември 2024
Обявява конкурс за длъжността „Началник отдел” на отдел „Инфраструктура…
четвъртък, 21 ноември 2024
Обявява конкурс за длъжността „Старши инспектор” в отдел „Строителен контрол“
четвъртък, 21 ноември 2024
Публичен търг с явно наддаване на сграда частна общинска собственост
четвъртък, 14 ноември 2024
Информация във връзка с конкурс за длъжността "началник отдел" в отдел…
понеделник, 11 ноември 2024
Информация във връзка с конкурс за длъжността "началник отдел" в отдел…
понеделник, 11 ноември 2024
Публичен търг с явно наддаване на имот частна общинска собственост
петък, 01 ноември 2024
Публичен търг с явно наддаване за отдаване под наем на обекти – публична…
петък, 01 ноември 2024