Община Русе отличи медалистите от Клуба по фехтовка „Дунав“

понеделник, 15 март 2021

Кметът на Русе Пенчо Милков отличи шампионите на Клуба по фехтовка "Дунав" за многобройните им спортни постижения в националните и европейски състезания през изминалия сезон.

В среща с младите надежди градоначалникът изрази своето възхищение за проявеното от тях майсторство и им връчи медали, символизиращи признателността на Община Русе за прославянето на града в спорта.

Сред отличията на спортистите от Държавното първенство през 2020 година са постигнатото при момичетата до 11 години първо място на Преслава Алекова и трето място на Николета Богданова. На същото състезание успех постига и Виктория Шаварш с второ място при кадетките.

Константин Иванов завоюва трето място при момчетата до 11 години, а Кристиян Бойков – първо при момчетата до 13 години.

Миналия октомври на международния турнир "Сабята на Етрополски", където сили мерят 70 младежи от България, Румъния и Австрия, клубът по фехтовка от Русе постига отборно второ място. Най-големият успех за тях са двете първи места - отново на Преслава Алекова и на Веселин Великов, който се състезава при кадетите.

С плакет "Заслужил треньор" бе удостоен и дългогодишният треньор на клуба Ясен Стоянов.