сряда, 04 юни 2025
Община Русе отправя покана към граждани и организации за провеждането на обществено обсъждане на Празника на торта Гараш, който тази година ще се проведе на 13 септември. Срещата ще се състои на 12 юни /четвъртък/ от 16 ч. в Зала 1 в Община Русе.
Събитието има за цел да събере мнения, предложения и идеи от граждани, представители на сладкарския бизнес, културни институции и всички заинтересовани страни за подготовката и организацията на празника, както и да наложи Русе на кулинарната карта на България и света.
През 2025 г. ще се проведе 4-ото издание на Празника на торта Гараш, който се превърна в очаквано и значимо събитие. Миналогодишното издание на празника събра близо 40 сладкари ентусиасти от Русе и други български градове, които представиха своите интерпретации на класическия десерт. Събитието бе успешно и за представителите на местния сладкарски бизнес - те успяха да продадат повече от 900 торти Гараш, като присъстващите на Празника на торта Гараш са опитали и безброй бисквити, еклери, пасти, бонбони и други в различните им здравословни разновидности. Местните производители на сладкарски изделия отчетоха най-големия си успех досега, продавайки почти цялата си продукция, както и най-голям брой български и чуждестранни посетители от първото издание досега.
Започна ремонтът на Детска градина „Зора“
сряда, 04 юни 2025
Платеното паркиране в Русе вече и през мобилно приложение
сряда, 04 юни 2025
Последни Новини
Пенчо Милков се срещна с журито на Международния конкурс за млади оперни…
вторник, 25 август 2026
НИМХ предупреждава за гръмотевични бури, краткотрайни валежи и градушки…
понеделник, 24 август 2026
Продължават дейности по косене на тревните площи в Русе от общинските…
понеделник, 24 август 2026
Петър Стоянов спечели в Русе първата за България европейска купа във водомоторния…
понеделник, 24 август 2026
Децата на Русе с най много отличия в турнира „Александър Русев“
неделя, 23 август 2026
26 състезатели демонстрираха прецизност и техника на Републиканското първенство…
неделя, 23 август 2026
Започна Държавното първенство по акватлон с над 160 участници
събота, 22 август 2026
Ара Маликян ще представи „Intruso“ пред русенската публика на 10 октомври
събота, 22 август 2026