Община Русе почете паметта на Васил Левски

вторник, 19 февруари 2019

Днес, в двора на СУ “Васил Левски”, се състоя церемония, с която беше почетена паметта на Васил Левски. На събитието присъстваха представители на Община Русе, сред които началникът на отдел „Образование, младежки дейности и спорт“ Сашо Щерев, Общински съвет – Русе, ученици, неправителствени организации и различни партии, които поднесоха цветя и венци пред паметника на Апостола, намиращ се в двора на учебното заведение, по повод 146 години от неговата смърт.

По време на церемонията деца от училището декларираха стихове на български поети, посветени на националния ни герой. Заместник–директорът на СУ “Васил Левски”Красимира Иванова произнесе слово, свързано със значението на днешната дата за историята ни.

Отец Георги отслужи заупокойна литургия, след като изрази своето преклонение към живота и делото на Васил Левски. С едноминутно мълчание присъстващите почетоха делото на Васил Левски за свободата на България.