Община Русе подкрепи идеята за провеждането на Световно първенство по кану-каяк през 2024 г. в Лесопарк "Липник"

петък, 01 октомври 2021

Заместник-кметът на Община Русе Димитър Недев се срещна с Мартин Маринов, технически секретар на Международната федерация по кану-каяк (ICF) и Хойчан Куон - регионален координатор на федерацията. На срещата бяха обсъдени въпроси, свързани с провеждането на Световното първенство с драконови лодки през 2025 г., техническите изисквания и организационния план на спортната проява. Беше коментирана и възможността за провеждане на Световно първенство по кану-каяк маратон през 2024 г. Димитър Недев приветства идеята Лесопарк „Липник“ да приеме състезание от такава величина и увери двамата делегати на ICF, че Община Русе ще съдейства за евентуалното му провеждане.

През уикенда - 2 и 3 октомври, делегация от Община Русе ще посети Световното първенство по кану-каяк маратон в Питещи, Румъния, за обмяна на опит с оглед реалната възможност за провеждането му в България. От своя страна организаторите на световната купа проявяват голям интерес към Лесопарк „Липник“ относно евентуалната реализация на такъв голям спортен форум, в който взимат участие около 1000 състезатели от цял свят.