Община Русе подкрепя Европейската седмица на стартиращите предприятия

сряда, 29 септември 2021

Най-голямото регионално събитие за предприемачество в света ще се проведе на 14 октомври

Европейска седмица на стартиращите предприятия - Startup Europe Week (SEW) ще се проведе на 14 октомври с подкрепата и участието на Община Русе. Основен организатор на събитието е Русенската търговско-индустриална камара, а списание „Български предприемач" се включва като съорганизатор. С оглед на усложнената епидемиологична обстановка и с цел да бъде достигнат максимален брой участници събитието ще бъде изцяло онлайн и напълно безплатно срещу бърза регистрация на www.bem.bg/sew2021.

Събитията от поредицата имат за своя основна цел да информират всички стартиращи и потенциални предприемачи за възможностите за подкрепа в начинанията им и какви са наличните ресурси за това.

Тази година програмата ще вдъхнови и подпомогне настоящите и потенциални предприемачи с широк набор от теми и гост-лектори. Сред предвидените теми са маркетинг, продажби, международна търговия, роботика и нови технологии, достъп до обучения и европейски програми за финансиране. Пълната програма и имената на лекторите можете да откриете на  www.bem.bg/sew2021. На сайта на РТИК - www.rcci.bg и във Facebook на @rcci.bg можете да откриете още актуална информация.

Startup Europe Week (SEW) е европейска инициатива обединяваща серия от събития, насочени към подкрепа на местните предприемачи, независимо къде се намират те. SEW се провежда в повече от 300 града в почти 50 държави, благодарение на над 250 съорганизатори, което го прави най-голямото регионално събитие за предприемачество в света.