Община Русе получава 3 млн. лв. от държавата за два обекта в Русе

петък, 11 октомври 2024

Кметът Пенчо Милков и министърът на регионалното развитие и благоустройството Виолета Коритарова подписаха днес две споразумения за финансиране на приоритетни проекти. Средствата, които ще получи Община Русе, ще бъдат инвестирани в строителство, рехабилитация и благоустрояване на два обекта публична общинска собственост.

Първият проект е №OP-24.001-1084 инженеринг „Водопровод в гр. Русе, от к. 157 до ул. „Зора“, кв. „Средна кула“, който е на стойност 1 750 000 лв.

Вторият обект е №OP-24.001-2098 инженеринг „Основен ремонт на читалище „Васил Левски“, в т.ч. въвеждане на мерки за енергийна ефективност и ограда“. Стойността на проекта е 1 286 200 лв.

През следващите няколко седмици Община Русе очаква да получи покана от министъра на регионалното развитие и благоустройството за сключване на споразумения за целево финансиране за още 4 проекта на стойност 30,2 млн. лв.

Реализирането на проектите от Инвестиционната програма ще осигури по-добра среда за гражданите и бизнеса в населени места на общината. Проектите, които Русе идентифицира, са приоритетни за общината, тъй като ще спомогнат за подобряване на техническата инфраструктура и средата за живот, както и ще подобрят облика на населените места.