ОБЩИНА РУСЕ ПОЗДРАВИ ОЩЕ ЕДИН СТОЛЕТНИК

понеделник, 09 март 2020

“Нека с тези 100 години давате пример на всички останали как се живее, прощава, побеждава, обича и колко малко е нужно на човек да бъде щастлив.

В деня на Вашия забележителен 100-годишен юбилей Ви изпращам  пожеланията си за здраве и бодър дух. Горд съм, че мъж като Вас е отдал живота си да брани родината и да съгражда града, в който днес живея.” Това пожела кметът Пенчо Милков в поздравителен адрес до майор Вуто Нанов.

Роден  на  20 март  1920 г.  в село Струпец,  община Роман, през  1936 г. майорът завършва курс и придобива  квалификация  машинист. По-късно се включва в  изграждането  на  фериботна  връзка  Русе - Гюргево. Служи в БНА - като  офицер - майор - от  1955 година. Участва и в строителството  на  важни  обекти  в  Русе и окръга. Част от делото му е създаването  на  ДОТ (Доброволни отряди на  трудещите  се). Вуто Нанов е общински  съветник в периода  1999г.-  2003г.