Община Русе представи туристическия си потенциал на международно туристическо изложение в Италия

сряда, 05 ноември 2014

В периода 30 октомври – 2 ноември 2014 г., Община Русе се представи като изложител на Международното туристическо изложение BORSA MEDITERRANEA DEL TURISMO ARCHEOLOGICO, което се проведе в италианския град Пестум. Изложението беше част от дейностите по устойчивост на проекта „Реки на времето“, в който Общината е водещ партньор.

Община Русе участва в изложението на общ щанд с общините София, Пловдив, Велико Търново, Бургас и Стара Загора. Представителите на Общината са презентирали туристическия потенциал на региона и привлекателните му възможности за културен и археологически туризъм, както на потенциални туристи, така и на представители на бизнеса. На заинтересованите посетители на борсата са били предоставени разнообразни рекламно-информационни материали - брошура Реки на времето, пътеводител Реки на времето, карта Реки на времето, тематични пътеводители за забележителности в Община Русе.

BORSA MEDITERRANEA DEL TURISMO ARCHEOLOGICO е професионално изложение за културен и археологически туризъм. В тазгодишното издание са участвали 130 изложители от 25 страни, над 100 журналисти, туроператори, като броят на посетителите е надхвърлил 10 000 души.