Община Русе приветства завръщането на круизния туризъм със специална картичка

петък, 25 юни 2021

Със специална картичка Община Русе посреща туристите от първия за сезон 2021 година круизен кораб.

След прекъсване от година и 8 месеца заради световната пандемия днес в Русе от Австрия пристига корабът „Нестрой“. Той е със 70 гости и ще акостира на понтон 9, след което на туристите ще бъде предложена градска обиколка и посещение на Ивановските скални църкви.

До края на седмицата се очаква още един кораб с немски туристи м/к "Болеро", а в началото на юли и българския м/к "Ариана".

Възстановяването на круизния туризъм е от изключителна важност за Община Русе, а картичката с „Поздрав от Русе“  е един от начините местната управа да засвидетелства желанието и готовността си за съвместна работа с трите основни обслужващи русенски туроператора „Дунав Турс“, „Балкан турс“ и „Кукери“ за промотирането на града.