петък, 12 август 2022

Община Русе призовава гражданите да използват контейнерите за строителни отпадъци по предназначение.

При смесването на строителни отпадъци с:

- отпадъци от бита

- мебели

- дрехи

- алуминиева дограма

- растителни отпадъци, клони и др.

същите няма да бъдат предадени за оползотворяване и ще бъдат откарани на Регионалното депо.

Гражданите следва да изхвърлят в сините контейнери единствено:

- бетон, тухли, керемиди, плочки, керамични изделия;

- дървесина;

- стъкло;

- почва;

- камъни;

- изолационни материали, които не съдържат азбест или опасни вещества;

- строителни отпадъци на основата на гипс, които не съдържат опасни отпадъци;

- смесени отпадъци от строителство и събаряне, които не съдържат живак и опасни вещества.

В изпълнение на проекта „Мерки за подобряване управлението на отпадъците в общините Русе, Тутракан, Сливо поле и Ветово“ Община Русе разположи 15 бр. контейнери за строителни отпадъци в различните квартали на Русе. В тях гражданите могат безплатно да предадат строителните си отпадъци. За да се постигне устойчивост Община Русе е в процедура за закупуване и доставка на техника, с която ще продължи извозването на контейнерите, така че те да бъдат на разположение на гражданите и в следващите месеци.