Община Русе с награда за най-успешен проект

сряда, 10 декември 2014

Община Русе е отличена за най-успешен проект на Годишната информационна конференция на Оперативна програма „Регионално развитие“. В категория „Зелена и достъпна градска среда“ на първо място е класиран проектът „Благоустрояване и достъпна градска среда на централна градска зона – участък от ул. „Александровска“, пл. „Батенберг“ и прилежащите пространства“ на стойност 5 408 005 лв. Наградата получи зам.-кметът Страхил Карапчански на официална церемония днес в Националната художествена галерия в София. Плакетът беше връчен лично от министъра на регионалното развитие и благоустройството Лиляна Павлова. На церемонията присъстваха още зам.-министър Деница Николова, кметът на София Йорданка Фандъкова и други представители на общини в страната.

По време наГодишната информационна конференция на Оперативна програма „Регионално развитие" 2007 - 2013 г. беше представен постигнатият напредък по ОПРР през 2014 година и предизвикателствата при приключване на програмата. В рамките на информационната конференция бяха презентирани добри практики и споделен успешен опит на приключилите проекти през 2014 година, финансирани по ОПРР, съфинансирана от Европейския съюз чрез Европейския фонд за регионално развитие.

През 2014 година Община Русе успешно финализира 5 проекта по ОП „Регионално развитие“ за около 14 млн. лв. Това са: „Изработване на интегриран план за градско възстановяване и развитие на гр. Русе” (913 898,34 лв.); „Изграждане на три Центъра за настаняване от семеен тип на територията на гр. Русе”(1 799 039,85 лв.); „Обновяване и оборудване на Комплексен онкологичен център – Русе“ (6 999 794,23 лв.);„Реки на времето“ (408 467,40 лв.) и „Развитие на културно-историческите атракции в градски туристически ансамбъл“ (4 141 136,84 лв.).

На този етап Община Русе изпълнява 3 ключови за развитието на града проекта по ОПРР за над 36 млн. лв., а именно: „Интегрирана система за градски транспорт на град Русе“ на стойност 29 379 323,89 лв., награденият проект „Благоустрояване и достъпна градска среда на централна градска зона – участък от ул. „Александровска“, пл. „Батенберг“ и прилежащите пространства“ (5 408 005,67 лв.), както и „Техническа помощ в подкрепа на Община Русе за програмен период 2014 – 2020 г.“ на стойност 1 499 960,00 лв.

Последни Новини

виж всички новини >