Община Русе с плакет за цялостен принос към автомобилния спорт

сряда, 10 декември 2014

Плакет за цялостен принос към автомобилния спорт получи Община Русе от Българската федерация по автомобилен спорт за сезон 2014. Отличието се връчва във връзка с организираното мащабно автомобилно състезание, което се провежда ежегодно в Русе. Церемонията по награждаване на призьорите във всички дисциплини и класове на БФАС събра отново пилоти и дейци на автомобилния спорт в хотел Кемпински – Зографски. Тазгодишната церемония по награждаването мина под надслов: Пилотите – посланици на безопасно и отговорно поведение на пътя и трасето. Купи получиха 250 състезатели от 13 дисциплини в автомобилния спорт.

Церемонията започна с минута мълчание в памет на починалия наскоро дългогодишен председател на БФАС и на Съюза на българските автомобилисти Георги Янакиев, както и загиналите пилоти Йордан Миланов и Семко Семков.  Специални гости бяха представители на общини – домакини на автомобилни състезания, сред които и Община Русе. Вицепремиерът на Република България Томислав Дончев и министърът на младежта и спорта Красен Кралев изпратиха поздравителни писма до БФАС.