Община Русе сезира Инспекцията по труда и РЗИ за осъществяване контрол на промишлените предприятия

понеделник, 19 юли 2021

Във връзка със зачестилите сигнали за неприятни миризми в различни части на града от производствени предприятия Община Русе сезира РЗИ – Русе и Инспекцията по труда.

Като държавни институции, които осъществяват контрол върху здравословните и безопасни условия на труд, Община Русе изисква от Инспекцията по труда и РЗИ да бъдат извършени проверки в предприятията относно наличие на нарушения на законово установените норми, излагащи на риск здравето на населението на град Русе.

Миналата седмица местната администрация предостави на контролните органи видеозаписи от камерите, които бяха монтирани преди година в индустриалната зона. Направен беше и анализ на часовия диапазон на сигналите, подадени от граждани към Дежурния общински съвет за сигурност през последните дни.

Община Русе подготвя сигнал и до институциите, защитаващи живота и сигурността на гражданите - прокуратура, МВР и ДАНС, за извършване на специализирани проверки.