Община Русе ще награди 112 даровити ученици с паричен стимул

вторник, 24 януари 2023

На 25 януари (сряда) от 15 ч. в зала „Европа“ на Доходното здание Русе ще се проведе ежегодната тържествена церемония по награждаване на децата с изявени дарби за 2022 година. Тя ще се случи съгласно Общинска програма на мерките за закрила на деца с изявени дарби 2022 г., приета с Решение №1010, прието с Протокол №36/14.07.2022 г. на Общински съвет – Русе.

На събитието ще бъдат отличени 112 възпитаници от 10 общински, 1 частно и 5 държавни училища. 17  от тях са одобрени за годишни стипендии към Министерството на образованието и науката, Министерството на младежта и спорта или Министерството на културата на обща стойност 28 485 лв., а 95 ученици са получили допълнително материално стимулиране с еднократно финансово подпомагане от общинския бюджет през 2022 г. на обща стойност 8 270 лв. Финансовите стимули са за призови класирания от конкурси в областта на изкуството, науката и спорта – общински и регионални нива, от национални олимпиади, състезания, държавни първенства по различни видове спорт, ученически игри и др.