Община Русе ще подкрепи общинските клубове по волейбол, футбол и баскетбол със 185 хил. лв

четвъртък, 16 юни 2022

Договор за спонсорство ще бъде сключен между Община Русе и спортните клубове по баскетбол, волейбол и футбол. Предложението бе прието с 45 гласа „за“ от общинските съветници днес.

Съгласно входираната си молба сдружение „Футболен клуб Дунав от Русе" ще бъде подпомогнато с 60 хил. лв., които да бъдат използвани за участието му във Второто ниво на българския футбол, извоювано от мъжкия отбор този сезон. Клубът ще представлява Русе на почти всяко ниво в структурата и йерархията на българския футбол.

Сдружение „Спортен клуб по баскетбол Дунав-Русе-2016" ще бъде финансирано със 70 хил. лв., за да продължи да развива баскетбола като масов спорт посредством изграждането на подходяща инфраструктура и набавяне на пособия в училищата. В момента клубът осъществява занимания в четири училища, зала „Дунав" и зала ОЗК „Арена Русе", организира детски празници в училищата, като планира да поднови кошовете в още няколко училища.

С 55 хил. лв. ще се спонсорира сдружение „Спортен клуб по волейбол- Дунав", чиято амбиция е по-високо класиране в „Ефбет Суперволей лига" на България и развитие на детско-юношеската школа на клуба.

Като продължение на целенасочената си политика за развитие на възможно най-широк кръг от спортове в Русе тази година бюджетът на програма „Спорт“ е увеличен и възлиза на 570 хил. лв. С него ще бъдат подпомогната тренировъчната дейност и организацията на национални и международни спортни събития в Русе на над 60 спортни клуба.