четвъртък, 05 октомври 2023
Във връзка с многобройни сигнали и жалби на граждани Община Русе започна ежедневно почистване на подлеза на бул. "Христо Ботев" до Печатни платки. Дейността по поддръжка на обекта влиза в задълженията на концесионера ЕТ „Иво Иванов – Ивона“ според договора, сключен през 2000 г.
До момента Община Русе е извършвала регулярни проверки на подлеза, като фирмата е била своевременно уведомявана за състоянието му. Налагани са и санкции на концесионера, но въпреки това не са предприети никакви действия за обезопасяването на обекта, както и за отстраняване на нередностите.
Община Русе ще изиска от ЕТ „Иво Иванов – Ивона“ по съдебен път всички разходи, направени по поддръжката на подлеза.
Припомняме, че на последната сесия на Общинския съвет през септември бе отказано удължаване с 8 години и 3 месеца на изтичащия през 2025 г. договор на дружеството.
Започна дезинфекция на съдовете за разделно събиране на отпадъци
четвъртък, 05 октомври 2023
Община Русе първа подаде проектно предложение „Подобряване качеството…
петък, 06 октомври 2023
Последни Новини
Кметът Пенчо Милков приветства партньорството между Австрийските пощи…
понеделник, 08 юни 2026
Седмица на отворените врати за туберкулозата ще се проведе в Русе от 15…
понеделник, 08 юни 2026
НЧ „Пробуда – 1940" е новият носител на „Златната гъдулка"
понеделник, 08 юни 2026
С първа копка започна изграждането на физкултурен салон в Спортното училище
понеделник, 08 юни 2026
Работна среща в Русе между кмета Пенчо Милков и ръководството на Федерацията…
понеделник, 08 юни 2026
Русе бе домакин на турнир от националната верига Kinder+ за деца до 10…
понеделник, 08 юни 2026
Русе е домакин на финала на международен проект за защита на речните бреговe
понеделник, 08 юни 2026
Спортни и занимателни игри събраха десетки участници в детския празник…
неделя, 07 юни 2026