Общинският детски център за култура и изкуство ще отбележи Коледа с редица концерти

понеделник, 11 декември 2023

С поредица от празнични концерти Общинският детски център за култура и изкуство в Русе ще отбележи настъпването на коледно-новогодишните празници. Талантливите възпитаници на ОбДЦКИ ще провокират чувствата ни за доброта и обич със своите вдъхновени изяви по повод Светлото Рождество Христово.

На 13 декември /сряда/ от 18 ч. в Голямата зала на Доходното здание ще се състои Коледен концерт, в който участие ще вземат Тамбурашки оркестър „Русе“, Детска вокална група „Слънце“, Детско-юношески фолклорен ансамбъл „Зорница“ и Битов състав, Фолклорен танцов ансамбъл „Здравец“, Фолклорен ансамбъл „Русчуклийче“ и гост-изпълнители Клуб по спортни танци „Настроение“, Формация за модерен балет „Мираж“.

Билетите са на стойност 5 лв. и могат да бъдат закупени от 11 до 13 декември на касата на Доходното здание от 10 до 18 ч.

На 16 декември /събота/ от 11 ч. в Голямата зала на Доходното здание русенци ще могат да се включат в детския празник „В очакване на Дядо Коледа“. По време на концерта белобрадият старец ще раздава подаръци на най-малките. За целта половин час преди началото на концерта на двата гардероба на залата в Доходното здание ще бъде организиран събирателен пункт. Родителите ще могат да предадат предварително закупените от тях и опаковани подаръци, на които ясно да са написани имената на детето и възрастта.

Коледният концерт е с безплатни пропуски, които могат да се получат от 13 до 16 декември на касата на Доходно здание от 10 до 18 ч.

Също в съботния ден, но от 17 ч. в Голямата зала на Доходното здание ще се проведе Коледен концерт на Детски хор „Дунавски вълни“ и Дамски хор „Дунавски вълни“ при НЧ „Ангел Кънчев“ 1901 с диригент Весела Тодорова. На рояла ще акомпанират Гергана Вичева и Елена Колева.

Концертът е с вход свободен.

На 19 декември /вторник/ от 18 ч. в Пленарна зала на Община Русе ще се състои Коледен концерт на Детска вокална група „Слънце“ и Тамбурашки оркестър „Русе“ с диригент Наталия Константинова и преподаватели по тамбура Весела Казанджиева и Георги Тодоров.

Входът за събитието е свободен. Концертът е с благотворителна цел, като събраните по време на него средства ще бъдат в подкрепа на Фондация „Александър Русев“ за изграждане на водно-рехабилитационен център за деца и възрастни с физически и ментални затруднения.