Общинският съвет даде зелена светлина за изграждането на православен храм в кв. „Дружба-3“

сряда, 25 септември 2024

Общинският съвет прие днес предложението за учредяване на безвъзмездно право на строеж в полза на Русенската митрополия за изграждането на православен храм в квартал „Дружба-3“. Решението бе взето единодушно след постъпило искане от Митрополията и предварително одобрение от Комисията по общинска собственост.

Предоставеният терен, разположен в урегулиран поземлен имот в кв. „Дружба-3“, е част от по-широк план за развитие на градската среда. Имотът е предназначен за обществено обслужващи сгради и е включен в плановете на общината за комплексно застрояване.

Храмът ще бъде изграден в съответствие с православната архитектурна традиция и ще включва всички необходими елементи за провеждане на богослужения и религиозни ритуали. Той ще е със застроена площ от 158,73 кв.м. и разгъната застроена площ от 200,22 кв.м., а височината на камбанарията ще бъде 13,60 м. Сградата ще е на ключово място в квартала, което ще улесни достъпа на гражданите и ще обогати обществената инфраструктура в района.

Последни Новини

виж всички новини >