Общинският съвет прие облекчение при заплащане на годишния данък за таксиметровия превоз

понеделник, 24 януари 2022

Предложеното от кмета на Община Русе облекчение относно годишния данък за таксиметрова дейност бе прието с пълно единодушие от общинските съветници. Собствениците на таксиметрови автомобили ще имат задължението да заплащат единствено определения от Закона за местните данъци и такси (ЗМДТ) минимум от 300 лв.

При решение на правителството за подпомагане на бранша, таксиметровите превозвачи няма да дължат други суми до края на годината.

В случай, че от Министерския съвет не гласуват поисканата от Община Русе компенсация от държавния бюджет, в 6-месечен срок от предявяването й местната администрация ще изиска остатъкът от 200 лв. да бъде изплатен до 31.12.2022 г.

Гласуваното решение подлежи на предварително изпълнение и влиза в сила от датата на неговото приемане от Общинския съвет.