петък, 12 ноември 2021
Топ състезателите от клуб по борба, самбо и джудо и "Юнак- Локомотив" бяха наградени за спортните си успехи днес. Тази година Биляна Дудова стана световен шампион по борба свободен стил при жените, а Мирослав Киров извоюва европейска титла при мъжете.
"Най-трудна беше борбата с японката на финала, защото тяхната школа е най-силната", разказа Дудова, която спечели 4 срещи и грабна златото на световното първенство.
"След всички травми и загуби винаги има някой, който да ме вдигне и мотивира", сподели Мирослав Киров.
"Вие носите слава за родината ни, но и давате пример на младите, че трябва да бъдат силни, дисциплинирани и постоянни, за да успяват", обърна се към тях кметът.
И друг състезател затвърди високото ниво на клуба тази година. На олимпиадата в Токио Георги Вангелов се класира на 5 място и се размина на милиметри с бронза. Той също трябваше да бъде награден с парична премия днес, но бе възпрепятстван от друг спортен ангажимент.
Пенчо Милков засвидетелства своята признателност към президента на клуба и старши треньор на националния ни отбор Валентин Ангелов. Той бе отличен с плакет "Заслужил треньор" за цялостния си принос в развитието на борбата в България.
На срещата присъстваха също старши треньорът на девойките от националния отбор Валентин Савов и члена на Управителния съвет на федерацията Стефан Николов.
76 години от основаването си отбеляза днес Русенският университет
петък, 12 ноември 2021
Безплатен паркинг за участниците в изборния процес в Русе
петък, 12 ноември 2021
Последни Новини
Турнирът „Александър Русев“ отново обединява плувци в името на благотворителна…
четвъртък, 20 август 2026
Община Русе представи първия си в евро бюджет
четвъртък, 20 август 2026
Синоптици предупреждават за предстояща гореща вълна
сряда, 19 август 2026
Временно се затваря за движение жп прелезът на ул. „Шипка“
сряда, 19 август 2026
Продължава благоустрояването на бул. „Съединение“
сряда, 19 август 2026
До 20 септември се записват участници за клубовете на Международния младежки…
вторник, 18 август 2026
Информационни консултации за еЗдраве ще се проведат на 19 август в Русе
вторник, 18 август 2026
Два електрически автобуса ще свържат Русе и Гюргево по нова устойчива…
понеделник, 17 август 2026