вторник, 01 октомври 2019
В обучение за усвояване на знания и умения за психосоциална работа с деца с психични разстройства и техните семейства в общността и в социални услуги ще се включат студенти и преподаватели по социални дейности, служители от Дирекция „Социални дейности“ – Русе, отдел „Социални дейности“ – община Русе, социални работници и специалисти от персонала на социални услуги в община Русе. Обучението ще се проведе на 3 и 4 октомври 2019 година от 13 до 17 часа в зала 113, корпус 2 на Русенски университет „А. Кънчев“. То е етап от проект „Образователна и социална платформа за знание, творчество, растеж и развитие (Клуб на социалния работник) към Русенски университет „А. Кънчев“, който се реализира с подкрепата на Фондация „Русе – град на свободния дух“, в партньорство с Дирекция „Здравни и социални дейности“ – община Русе, Регионална дирекция „Социално подпомагане“ – Русе, Дирекция „Социално подпомагане“ – Русе, СНЦ „Еквилибриум“ – Русе, СНЦ „Дете и пространство“, СНЦ „Център Динамика“, Фондация „Приятелска подкрепа“ – Русе, Фондация „Трета възраст”, Сдружение РАЛИЗ – Русе, Районна организация на слепите – Русе, Български червен кръст, Каритас – Русе, Българска асоциация на социалните работници.
Обучението ще се осъществи от д-р Любомир Жупунов председател на Управителния съвет на Сдружение с нестопанска цел „Дете и пространство”, специалист по педиатрия с дългогодишен опит в работата с деца с психични разстройства и техните семейства и в подготовката на екипи от специалисти в новите социални услуги в цялата страна.
Обучението е структурирано в три модула и в рамките на два дни с обща продължителност осем часа. В първия модул участниците ще се запознаят с психосоциалната работа с деца с психични разстройства и техните семейства в общността, която допълнително ще бъде онагледена с документалния филм „Несравнимите деца“. Вторият модул включва представяне и анализиране на добри практики за подкрепа на децата с психични разстройства в процеса на деинституционализация на примера на Център за социална рехабилитация и интеграция „Детски кът за развитие“ – Русе и ролята на детския психиатър в осъществяването на психосоциална подкрепа за тези деца. В третия модул обучителят ще презентира добър професионален опит за подкрепа на децата с психични разстройства в общността и в условията на социални услуги от резидентен тип и ще се анализират моменти от документалния филм „Под открито небе“. В заключителната част на обучителния модул участниците ще се включат в дискусия по представената тематика.
Обучението се провежда в рамките на проекта по предложение и инициатива на СНЦ „Дете и пространство”, неговият председател д-р Любомир Жупунов и екип от специалисти в сдружението с експертен и практически опит.
Координатор на проект
„Образователна и социална платформа
за знание, творчество, растеж и развитие“
доц. д.н. Сашо Нунев
„Ти си най-добрата си инвестиция!“ - сподели ученичка от Английска езикова…
вторник, 01 октомври 2019
Конкурс „Посланик на свободния дух в моето училище“
вторник, 01 октомври 2019
Последни Новини
Арт ателиета "Творческо лято" започват от 12 август в галерията
сряда, 16 юли 2025
Пенчо Милков: Разширяването на GG Group в Русе е стратегическа инвестиция…
сряда, 16 юли 2025
Временни ограничения на движението от Николово до Червена вода на 19 и…
сряда, 16 юли 2025
Продължават дейностите от Лятната програма на Местната комисия за борба…
сряда, 16 юли 2025
Община Русе създава експертна работна група за устойчиво управление на…
сряда, 16 юли 2025
ДЮФА „Зорница“ с достойно представяне на международен фолклорен фестивал…
вторник, 15 юли 2025