Обява до заинтересованите лица и общественост на основание чл. 4, ал. 2 от Наредбата за условията и реда за извършване на оценка на въздействието върху околната среда - ОВОС (ДВ бр. 25/2003г., изм. ДВ бр. 3/2011 г.)

понеделник, 01 юли 2024

О Б Я В А

до заинтересованите лица и общественост

На основание чл. 4, ал. 2 от Наредбата за условията и реда за извършване на оценка на въздействието върху околната среда - ОВОС (ДВ бр. 25/2003г., изм. ДВ бр. 3/2011 г.)

ОБЩИНА РУСЕ

с адрес гр. Русе, п. код 7000, площад „Свобода” №6

съобщава

на засегнатото население, че има инвестиционно предложение за:

ИЗГРАЖДАНЕ НА ДНЕВЕН ЦЕНТЪР ЗА СТАРИ ХОРА В КВ. „РОДИНА“ 1, НА ЪГЪЛА НА УЛ. „ДИМЧО ДЕБЕЛЯНОВ“ И УЛ. „ЧИПРОВЦИ“, ГР. РУСЕ, ПИ с идентификатор 63427.5.1220, в УПИ III – за обществено-обслужваща сграда в кв. 752

Местоположение на инвестиционното предложение: кв. „Родина 1“, на ъгъла на ул. „Димчо Дебелянов“ и ул. „Чипровци“, гр. Русе, ПИ с идентификатор 63427.5.1220 по КККР на гр. Русе.

Инвестиционното предложение (ИП) предвижда изграждане на дневен център за стари хора в ж.к. „Родина 1“, гр. Русе, сградата е с две надземни и едно подземно ниво.

На кота -3,00 (сутерен) са разположени голяма зала за арт и музика с остъклени английски дворове от три от страните (възможност за прожекции на филми и предавания); котелно; зала за трудотерапия; санитарен възел за мъже, жени и хора в неравностойно положение; склад; стая за персонал с баня и тоалетна и аусгус.

На кота +0,00 (1. етаж) са разположени входно фоайе с меко сядане; зала за рехабилитация и гимнастика със склад, зала за събития имероприятия с библиотечен фонд и тихи игри; медицински кабинет; столова; разливна с миялно помещение и помещение за отпадъци със собствен вход; помещение за ГРТ и санитарен възел за мъже; жени и хора в неравностойно положение.

На кота +3,00 (2. етаж) са ситуирани администрацията; стая за почивки и отдих; санитарен възел за мъже, жени и хора в неравностойно положение и плоски покриви над по- ниските обеми.

Конструкцията на сградата е монолитна, стоманобетонова безгредова. Външните стени са изградени от керамични тухли с дебелина 25см и топлоизолация 12см. Ограждащите стени за сутерена са от бетон с дебелина 25см, както и от стоманобетонни шайби с дебелина 25см.

Покривът се изпълнява като топъл плосък покрив. Върху стоманобетоновата плоча се полага бетон за наклон, слой пароизолация, топлоизолация – обща дебелина 15см и слой хидроизолационна мембрана.

Предвижда се изпълнение на груб строеж, ВиК, ОВ и ЕЛ. инсталации, поставяне на дограми, парапети, мазилки, облицовки по фасадите, довършителни работи по сградата и дворното пространство.

РЗП е 455м2

За контакти: отдел „Инфраструктура, строителен и инвеститорски контрол“ към Дирекция „Инфраструктура, строителен инвеститорски контрол“ при Община Русе, ул. „Олимпи Панов“ №6.

Писмени становища и мнения се приемат в РИОСВ – Русе, гр. Русе 7000, бул. „Придунавски” №20, п.к. 26 и в отдел „Екология” при Община Русе, ул. „Олимпи Панов” №6.