Обява до заинтересованите лица и общественост на основание чл. 4, ал. 2 от Наредбата за условията и реда за извършване на оценка на въздействието върху околната среда - ОВОС (ДВ бр. 25/2003г., изм. ДВ бр. 3/2011 г.)

сряда, 24 юли 2024

О Б Я В А

до заинтересованите лица и общественост

На основание чл. 4, ал. 2 от Наредбата за условията и реда за извършване на оценка на въздействието върху околната среда - ОВОС (ДВ бр. 25/2003г., изм. ДВ бр. 3/2011 г.)

ОБЩИНА РУСЕ

с адрес гр. Русе, п. код 7000, площад „Свобода” №6

съобщава

на засегнатото население, че има инвестиционно предложение за:

„Нов учебен корпус към СУ „Васил Левски“ в УПИ I – Училище, кв. 848, ж.к. „Дружба 1“, ул. „Гео Милев“ №1, гр. Русе“

Местоположение на инвестиционното предложение: УПИ I-училище, кв. 848 по плана на гр. Русе, ул. „Гео Милев“ №1, ж.к. „Дружба 1“, гр. Русе, ПИ с идентификатор 63427.4.361 по КККР на гр. Русе.

Община Русе има инвестиционно намерение за изпълнение на нов учебен корпус към СУ „Васил Левски“ за осъвременяване и модернизиране на материалната база, осигуряваща сигурност и безопасност на учениците и стимулираща интереса им за максимална изява на техните способности. Освен това ще се осигурят допълнителни класни стаи, с което ще се обезпечи едносменен режим и целодневна организация на обучение. Новият учебен корпус ще бъде ситуиран успоредно на ул. „Еленин връх“ на отстояние 24,70 м от уличната регулация и на 4,00 м от съществуващия в имота физкултурен салон при спазване на издадената виза за проектиране. Предвижда се новият учебен корпус да е четириетажен със сутерен, с обща височина 18,00 м и размери в план 52,20/15,00 м. Към него е предвидено да се изпълни топла връзка преминаваща над съществуващия физкултурен салон, която осигурява вътрешен достъп към съществуващия блок „В“ на училището на ниво трети етаж. Новият корпус ще се изпълни с два самостоятелни входа откъм двора на училището. Вертикалната комуникация е решена с две стълбищни клетки разположени в двата края на сградата, осигурена е достъпна среда до всички общодостъпни етажни нива, посредством пътнически асансьор.

За контакти: отдел „Инфраструктура, строителен и инвеститорски контрол“ към Дирекция „Инфраструктура, строителен инвеститорски контрол“ при Община Русе, ул. „Олимпи Панов“ №6.

Писмени становища и мнения се приемат в РИОСВ – Русе, гр. Русе 7000, бул. „Придунавски” №20, п.к. 26 и в отдел „Екология” при Община Русе, ул. „Олимпи Панов” №6.