Обява на основание чл. 4, ал. 2 от Наредбата за условията и реда за извършване на оценка на въздействието върху околната среда - ОВОС (ДВ бр. 25/2003г., изм. ДВ бр. 3/2011 г.)

сряда, 18 октомври 2023

О Б Я В А

до заинтересованите лица и общественост

На основание чл. 4, ал. 2 от Наредбата за условията и реда за извършване на оценка на въздействието върху околната среда - ОВОС (ДВ бр. 25/2003г., изм. ДВ бр. 3/2011 г.)

ОБЩИНА РУСЕ

с адрес гр. Русе, п. код 7000, площад „Свобода” №6

съобщава

на засегнатото население, че има инвестиционно предложение за:

„Изграждане на повдигната пешеходна пътека по ул. „Потсдам“ в участъка на магазин „Билла“, гр. Русе“

Местоположение на инвестиционното предложение: ул. „Потсдам“ в участъка на магазин „Билла“, гр. Русе“

Община Русе има инвестиционно намерение да подобри транспортната инфраструктура, за да се осигурят по-безопасни и комфортни условия за движение на автомобили и пешеходци. Поради зачестили пътно-транспортни произшествия с пешеходци ще се въведе допълнително ограничаване скоростта на движение по ул. „Потсдам“ на мястото на съществуващата пешеходна пътека  до кръговото кръстовище в района на магазин „Билла“, чрез изграждане на повдигната пешеходна пътека, включително сигнализация на същата, съгласно изискванията на Наредба № 18 от 23.07.2001 г. за сигнализацията на пътищата с пътни знаци и Наредба № 2 от 17.01.2001 г. за сигнализацията на пътищата с пътна маркировка.

За контакти: отдел „Транспорт“ към Дирекция „Екология и транспорт“ при Община Русе, бул. „Скобелев“ № 45.

Писмени становища и мнения се приемат в РИОСВ – Русе, гр. Русе 7000, бул. „Придунавски” №20, п.к. 26 и в отдел „Екология” при Община Русе, ул. „Олимпи Панов” №6.