Обява от Община Русе

четвъртък, 02 юли 2020

У В Е Д О М Я В А

Всички заинтересовани физически и юридически лица, че ОБЩИНА РУСЕ има инвестиционно предложение : Изготвяне на проектна документация и обновяване на 3 бр. детски площадки и изграждане на 1 бр. нова детска площадка на територията на гр. Русе:

Обновяване на детски площадки.

1.Детска площадка за деца от 3 до 12 г. в парка на „Възрожденците“, УПИ I-5778, кв. 892 по плана на гр. Русе.

2. Детска площадка за деца от 12 г. до 18 г. разположена на изток от бл. „Титов“, ПИ 7.95, кв. 860, жил. кв. „Здравец“.

3. Детска площадка за деца от 0 до 12 г. в Парка на Младежта до заведение „Баба Яга“, кв. 940, УПИ XXXVI – парк на Младежта, гр. Русе.

Изграждане на нова детска площадка:

1. Детска площадка разположена на юг от бл. 403 между двата трафопоста, жил. кв.

„Чародейка Г север“, I – за жил. строителство, кв. 599, гр. Русе.

Инвестиционното предложение е насочено към обновяване на 3 броя детски площадки и изграждане на 1 бр. нова детска площадка, разположени на територията на град Русе.           Проектите ще се изготвят за всяка една площадка поотделно съобразено с изискванията на Наредба № 1 от 12.01.2009 г. на МРРБ за условията и реда за устройството и безопасността на площадките за игра, като  предвидят:

-осигуряване на необходимата площ за разполагане на съоръженията според възрастовите групи на ползвателите;

-демонтаж на негодни стари съоръжения не подлежащи на текущ ремонт и не отговарящи на изискванията за безопасни условия на игра;

-подбор и разполагане на  нови детски съоръжения за осигуряване на минималните изисквания за оборудване на площадките;

-осигуряване на  вход-изход и указателна табела за всяка площадка;

-оборудване с необходимия брой и вид пейки и кошчета за битови отпадъци;

-ограждане на площадките с ограда с минимална височина 1 м. за площадките в междублоковите пространства;

-ремонт на съществуващи настилки и полагането на ударопоглъщащи настилки на определени места  съгласно изискванията на наредбата;

- полагане на нови настилки;

Всички, които желаят да изразят мнения и становища могат да го направят писмено в община Русе, ул. „Олимпи Панов” № 6, отдел „Екология” или в РИОСВ - Русе, “Придунавски булевард”, № 20.

ПЕНЧО МИЛКОВ

Кмет на Община Русе