Обява за провеждане на конкурс за приемане на военна служба в Национален военен университет „Васил Левски” - гр. Велико Търново на лица, завършили граждански средни или висши училища в страната и в чужбина

петък, 23 август 2019

ПРИЛОЖЕНИЕ 1

ПИСМО

НАЦИОНАЛЕН ВОЕНЕН УНИВЕРСИТЕТ „ВАСИЛ ЛЕВСКИ”

5000 гр. Велико Търново, бул. „България” № 76

e-mail: nvu@nvu.bg

О Б Я В А

за провеждане на конкурс за приемане на военна служба

в Национален военен университет „Васил Левски” - гр. Велико Търново

на лица, завършили граждански средни или висши училища

в страната и в чужбина

1. Със заповед № ОХ-695/30.07.2019 г. на министъра на отбраната на Република България са обявени 9 (девет) вакантни длъжности за войници в НВУ „Васил Левски”, които следва да се заемат след провеждане на конкурс за  приемане на военна служба на лица, завършили граждански средни или висши училища в страната и в чужбина.

2. Кандидатите за участие в конкурса трябва да отговарят на следните изисквания:

- да имат средно или по-високо образование;

- да не са по-възрастни от 28 години, а лицата отговарящи на условията на чл. 141, ал. 6 от ЗОВСРБ да не са по-възрастни от 41 години;

- да са годни за военна служба;

- да не са осъждани за умишлено престъпление от общ характер, независимо от реабилитацията;

- срещу тях да няма образувано наказателно производство за умишлено престъпление от общ характер;

- да нямат друго гражданство;

- да не са освобождавани от военна служба поради наложено дисциплинарно наказание „уволнение”;

- да не са минали по-вече от 10 години от датата на освобождаване от военна служба (кадрова военна служба) за лицата, отговарящи на условията на чл. 141, ал. 6 от ЗОВСРБ;

- да покриват нормативите за физическа годност, определени с акт на министъра на отбраната;

- да са психологично пригодни.

3. До 27.09.2019 г.кандидатите могат да подадат писмено заявление за участие в конкурса за вакантните длъжности в Националния военен университет „Васил Левски”- гр. В. Търново, чрез Военно окръжие – Русе, с приложени към него:

3.1. Автобиография.

3.2. Копия от документи за придобита образователно-квалификационна степен, допълнителна квалификация и правоспособност, които се изискват за длъжността (дипломи за завършено образование).

3.3. Копие на документ, удостоверяващ продължителността на професионалния опит (ако притежава такъв).

3.4. Свидетелство за съдимост /издава се служебно/.

3.5. Декларации за наличие на обстоятелства по чл. 141, ал. 1, т. 5-7 от ЗОВСРБ /по образец/.

3.6. Декларация, че желаят да бъдат приети на военна служба с по-ниско военно звание от притежаваното от тях в запаса (ако притежават по-високо) /по образец/.

3.7. Съгласие за предоставяне и обработка на лични данни.

3.8. Копие от военноотчетна книжка, страници 2 и 3, 8 и 9 (ако имат такава);

3.9. Копие от заповедта за освобождаване от военна служба (при условие, че отговаря на изискванията на чл. 141, ал. 6 от ЗОВСРБ);

3.10. Експертно решение, удостоверяващо годността за военна служба, издадено от Централната военномедицинска комисия (ЦВМК) към Военномедицинска академия (ВМА). При преминаване на медицински прегледи за издаване на експертното решение, кандидатите да представят:

- лична амбулаторна карта с отразен актуален здравословен статус;

- етапна епикриза от личния лекар (с отразени минали заболявания, операции, травми, алергии, диспансеризации, фамилна анамнеза, проведени имунизации;

- медицинско удостоверение от районния психодиспансер.

3.11. Протокол от Центъра по психично здраве и превенция (ЦПЗП) към Военномедицинска академия (ВМА) за установяване на психологичната пригодност;

3.12. Други документи, свързани с изискванията за заемането на длъжността.

4. В заявлението си кандидатите могат да посочват до три длъжности.

5. Конкурсът включва:

- изпит по физическа подготовка;

-изпит-тест за обща култура;

- събеседване с кандидатите.

5.1. Изпитът по физическа подготовка на кандидатите ще се проведе чрез определяне на качествата им за сила (лицеви опори и коремни преси), бързина (бягане совалка 10х10 м.) и издръжливост (крос 1000 м.) по нормативи определени в „Единен армейски тест” за военнослужещи във Въоръжените сили на Република България.

5.2. Тестът за обща култура включва 100 въпроса, като за всеки правилен отговор на въпрос се дава по една точка. Времето за провеждане на теста е с продължителност до 60 минути.

6. Кандидатите за войници, спечелили конкурса, се приемат на военна служба, ако към датата на сключването на договора за военна служба не са навършили възрастта, посочена в т. 2.

7. Конкурсът ще се проведе в НВУ „Васил Левски” на адрес: гр. Велико Търново, бул. България № 76 за времето от 21.10.2019 г. до 22.10.2019 г.

За контакт и информация за конкурса:

-Военно окръжие – Русе – ул. ”Княжеска” № 8, тел. 082/834 817.

- интернет сайтове: - на Министерство на отбраната - www.mod.bg

- на Центр