ОБЯВЛЕНИЕ ЗА ПОДБОР за набиране на персонал за длъжността „Сътрудник социални дейности“

вторник, 12 януари 2021

ОБЯВЛЕНИЕ ЗА ПОДБОР НА ПЕРСОНАЛ

Община Русе, в качеството си на бенефициент по Проект „Разкриване на Център за комплексно обслужване на лица с увреждания, вкл. с тежки увреждания в Община Русе“, по сключен административен договор № BG05M9OP001-2.008-0003-С01, по Процедура за предоставяне на безвъзмездна финансова помощ BG05M9OP001-2.008 „Подкрепа за лицата с увреждания“,  на Оперативна програма „Развитие на човешките ресурси“  2014-2020 г, финансиран по Оперативна програма „Развитие на човешките ресурси“ 2014-2020 г. за предоставяне на почасови социални услуги

ОБЯВЯВА ПОДБОР

І. За набиране на персонал за длъжността „Сътрудник социални дейности“, код по НКПД 34123008 – за 10 лица назначени на пълно/непълно работно време;

1. Кратко описание на длъжността: предоставяне на почасови услуги за лична помощ, в т.ч. и дейности с медико-социална насоченост, дейности за социална подкрепа и социално включване и комунално-битови дейности на лица с увреждания, определена в ЕР от ТЕЛК.

2. Място на работа: домовете на потребителите на социални услуги, за които полагат грижи.

• безработни лица;
  • трудово заети лица; наети или самонаети, които могат да извършват допълнителен почасов труд;
  • неактивни лица (студенти или придобили право на професионална пенсия за ранно пенсиониране – в трудоспособна възраст; пенсионери), които могат да извършват допълнителен почасов труд.

3. Изисквания към кандидатите:

- Безработни лица или трудово заети лица, които могат да извършват допълнителен почасов труд, в трудоспособна възраст, които не са придобили право на пенсия за осигурителен стаж и възраст или на професионална пенсия за ранно пенсиониране; лица, придобили право на пенсия за осигурителен стаж и възраст;

-  в добро физическо и психическо състояние;

-  квалификация в областта на социалните услуги, предоставяни в домашна среда за лица с увреждания –  сертификат от обучение – ако е приложимо;

- неосъждани;

- мотивация за извършване на социална работа;

- комуникация при осъществяване на обслужващи дейности;

- отговорност и съзнателност при изпълнение на този вид дейност;

- оказване на помощ за преодоляване на трудности.

4.  Минималните изисквания за заемане на  длъжността:

Образователна степен – основно образование

5. Специфични изисквания за заемане на  длъжността:

Професионален опит в подобна сфера е предимство.

ІІ. Необходими документи за кандидатстване:

1. Писмено заявление за участие по образец  (Приложение 1);
  2. Автобиография по образец  (Приложение 2);
  3. Документ за самоличност – копие, за справка;
  4. Документи за придобитата образователна степен, допълнителни квалификации – копие/я;
  5. Документи, удостоверяващи продължителността на професионалния опит –  копие;
  6. Документи за преминато обучение (ако е приложимо) – копие.

III. Начин  на провеждане на подбора:

1. Първи етап - разглеждане и проверка  на подадените по т. ІІ документи за съответствие с обявените изисквания за съответната длъжност.

2. Втори етап – интервю с допуснатите кандидати.

IV. Място и срок за подаване на документите: Документите се подават лично или чрез пълномощник на следния адрес: гр. Русе, ул. Черно море № 2, стая 13, всеки работен ден от 9.00 до 12.00 часа и от 13.00 до 17.00 часа. Задължително е представянето на оригиналите на копираните документи за сверяване от служителите, определени да приемат документите.  За контакти: телефон 082/881-702 и 082/881-738.

Краен срок за подаване на документите -  до 17.00 часа на 22.01.2021 г.

V. Общодостъпно място, на което ще се обявяват списъците: информационното табло намиращо се на входа на Община Русе, ул. „Черно море“ 2, и електронната страница на Община Русе www.ruse-bg.eu.

На одобрените кандидати ще бъде предложен срочен трудов договор за срока на проекта.

Всички необходими бланки може да изтеглите от тук:

1. Приложение 1  - АВТОБИОГРАФИЯ

2. Приложение 2 - ЗАЯВЛЕНИЕ