вторник, 05 май 2020
173 млн. лева е общата безвъзмездна сума по процедура « Подкрепа на микро- и малки предприятия за преодоляване на икономическите последствия от пандемията COVID-19“ , а всеки от одобрените кандидати ще може да получи от 3 000 до 10 000 лева. Целта е по този начин малкият бизнес да се сдобие с оперативен капитал, за да продължи да работи и да запази работните места, обясни управителят на ОИЦ – Русе Камелия Махакян пред заинтересованата онлайн аудитория на уебинара, който бе проведен днес. Презентацията видяха на живо 80 заинтересовани представители на фирми.
Процедурата ще се реализира чрез подбор на проекти, а изискванията към кандидатите са следните: да са микро- и малки предприятия, да са юридически лица или еднолични търговци с персонал до 50 служители, да са регистрирани преди 01.07.2019 г. и да осъществяват дейност, да имат поне 20 % спад в оборота за април 2020 г. спрямо средно аритметичния месечен оборот през 2019 г. Това обясни Махакян и подчерта, че всички сектори на икономическа дейност са допустими, освен онези, които са в обхвата на Програмата за развитие на селските райони.
С презентацията си управителят на ОИЦ запозна заинтересованите с останалите условия, на които трябва да отговарят кандидатите, какви разходи са допустими и че единственият начин да кандидатстват е чрез електронен формуляр през платформата ИСУН 2020. Камелия Махакян им показа кои са стъпките за подготовка, успешно подаване и регистриране на едно проектно предложение. «Тази процедура ще бъде облекчена, ще попълвате само основни данни, размер на исканото финансиране, фирмената банкова сметка и някои обстоятелства ще декларирате. Всички проверки ще се извършват от УО на ОПИК по служебен път“ – коментира тя. Акцентира, върху важна подробност – ще бъдат финансирани предложения, които съответстват на критериите за оценка по реда на тяхното постъпване, до изчерпване на финансовия ресурс по процедурата.
Обърна внимание, че срокът за подаване на проекта е само 30 дни от датата на обявяване на процедурата, което се очаква да се случи на 11 май 2020 г.
Празникът на Русе 6 май по БНТ и БНТ 2
вторник, 05 май 2020
Последни Новини
Таланти от България и Европа бяха отличени в конкурса „Водата и хората“…
понеделник, 23 март 2026
Пенчо Милков обсъди с изпълнителния директор на „Хуауей Технолоджис България"…
понеделник, 23 март 2026
Включването на Лесопарк „Липник“ в План за концесии е административно…
понеделник, 23 март 2026
Легендарният „Онегин“, саксофонни импровизации и музикален „Зодиак“ в…
понеделник, 23 март 2026
Кметът Пенчо Милков откри новия учебен корпус на СУ „Васил Левски“
понеделник, 23 март 2026
Бъзън отбеляза началото на пролетта с празничен концерт на самодейни състави…
неделя, 22 март 2026
Народно читалище „Георги Бенковски - 1937“ отбеляза Рамазан Байрам с празничен…
неделя, 22 март 2026
Над 50 участници от девет отбора преминаха през предизвикателствата на…
неделя, 22 март 2026