ОИЦ-Русе проведе информационни срещи в четири общини в област Русе

петък, 20 септември 2024

Областният информационен Център - Русе проведе поредица от  информационни срещи в общините Сливо поле, Иваново, Две могили и Ценово на тема: „Нови възможности за европейско финансиране в Област Русе“. На срещите присъства Христо Генев - представител на трансграничната програма „Interreg VI-A Румъния-България“, който запозна присъстващите с предстоящите покани по Приоритетна ос 2 и 4 на програмата.

По Приоритет 2 „Зелен регион“ ще се подпомагат дейности, свързани с опазването на околната среда и адаптиране към климатичните промени.

Предстои и отварянето на Приоритет 4 „Интегриран регион“ за насърчаване на интегрираното развитие, чрез подпомагане на мерки за опазване на културно и природно наследство, устойчив туризъм и директна подкрепа на местния бизнес. Основен фокус ще бъде изграждането на велосипеден маршрут Euro Velo 6, който е свързващ елемент, носещ единна цел - развитие на граничната зона, около който се групират инвестиционни мерки в различни допълващи се сектори.

Експертите от ОИЦ – Русе представиха отворени и предстоящи дейности до края на годината по програмите от Споразумението за партньорство 2021-2027. Особен интерес предизвика и подготвената от тях специална презентация за примерни концепции за интегрирани териториални инвестиции в малки населени места.

Обиколката продължава и следващата седмица в общините Ветово, Бяла и Борово по следния график:

ОБЩИНА ВЕТОВО

24 септември – вторник

Залата в Младежки дом

ОБЩИНА БЯЛА

26 септември – четвъртък

Залата на Общински свет – Бяла

ОБЩИНА БОРОВО

27 септември – петък

11:00 ч.

Заседателна зала на общинска администрация

Областен информационен център - Русе е част от мрежата от 27 Областни информационни центъра за популяризиране на Европейските структурни и инвестиционни фондове (ЕСИФ) и Европейските фондове при споделено управление (ЕФСУ) в България.

Последни Новини

виж всички новини >