ОП „Обществена трапезария и социални жилища”

ОБЩИНСКО ПРЕДПРИЯТИЕ

„ОБЩЕСТВЕНА ТРАПЕЗАРИЯ И СОЦИАЛНИ ЖИЛИЩА“ /ОП ОТСЖ/

Предмет на дейност: Предприятието осъществява дейности в две направления:

• В Направление обществена трапезария се приготвя храна, чрез реализацията на проект „Топъл обяд в Община Русе”

и дейности

• В Направление по предоставяне на социалната услуга „Социални жилища“ се настаняват лица в социални жилища.

Предприятието е второстепенен разпоредител с бюджетни кредити по бюджета на община Русе.

Адрес: гр. Русе бул. „Липник“ №117

Директор: Мариан Димитров

Контакти: 0889 253 477

Направление Обществена трапезария - Дейностите по приготвяне и предоставяне на топъл обяд (вкл. супа, основно ястие, хляб и поне веднъж седмично десерт) са предназначени за лица, включително многочленни семейства с деца, с настоящ адрес на територията на община Русе.

Необходими документи за кандидатстване по проект „Топъл обяд в Община Русе“:

1. Заявление-декларация (по образец);

2. Декларация за съгласие за разкриване на данъчна и осигурителна информация (по образец);

3. Документ за самоличност на лицето или настойника/попечителя (за справка);

4. Копие на ТЕЛК/НЕЛК (ако е приложимо).

Заявление-декларация за получаване на топъл обяд от проекта се подават до Кмета на Община Русе на място в обществената трапезария и/или в сградата на Общинска администрация на Община Русе на следните адреси:

• гр. Русе, гр. Русе, бул. „Липник“ №117, в работните дни от 08.30 ч. до 14.00 ч.
  • гр. Русе, ул. Черно море № 2, стая 12, в работните дни от 08.30 ч. до 17.00 ч.

В Направление по предоставяне на социалната услуга Социални жилища“ -  Дейностите по предоставяне на социалната услуга „Социални жилища“ са предназначени за настаняване на лица от рискови целеви групи, които не могат да се ползват от условията на жилищното настаняване на Община Русе съгласно Наредба за реда и условията за ползване на социалната услуга "Социални жилища".

Необходими документи за кандидатстване за социалната услуга „Социални жилища“:

1. Заявление за кандидатстване;

2. Декларация за кандидатстване.

Заявление-декларация за предоставяне на социалната услуга „Социални жилища“ се подава до Кмета на Община Русе на място в социалните жилища и/или в сградата на Общинска администрация на Община Русе на следните адреси:

• гр. Русе, ул. Белмекен № 31, в работните дни от 08.30 ч. до 17.00 ч.,

Допълнителна информация можете да получите и на следните телефони:

• Мариан Димитров, Директор на ОП ОТСЖ - 0889 253 477;
  • Пламена Стойчева – социален работник по направление Обществена трапезария към ОП ОТСЖ - 082 881 608;
  • Сениха Салимова - социален работник по направление Социални жилища към ОП ОТСЖ - 082 520 430

Допълнителна информация за проекта „Топъл обяд в Община Русе” можете да откриете тук.