Осем проекта от Община Русе са одобрени за финансиране в рамките на национална кампания "За чиста околна среда - 2018"

вторник, 17 април 2018

Общо осем са одобрените за финансиране проекти, подадени от кметства и учебни заведения на територията на община Русе в Националната кампания „За чиста околна среда – 2018“.

„И аз участвам в почистването и облагородяването на зона за провеждане на обществени мероприятия и отдих в с. Тетово“, както и „Благоустрояване и озеленяване на обществено пространство в кв. „Гагаля“ (с. Николово) и превръщането му в зона за отдих и игри“, са двата одобрени проекта на русенските кметства. В детските градини „Синчец“ и „Незабравка“, гр. Русе, както и в ДГ „Роза“, с. Ново село (филиал с. Семерджиево), ще се проведе инициативата „Обичам природата – и аз участвам“, а три са одобрените проекта в няколко училища – „Да опознаем природата на моя роден край и да я направим по-привлекателна“ - в ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“, с. Николово; „Екоакадемия“ - в ОУ „Иван Вазов“, гр. Русе и „Зелена зона“ - в ПГ по транспорт, гр. Русе.