Още 14 студенти завършиха успешно стажа си в Община Русе

сряда, 16 февруари 2022

14 студенти от Русенския университет „Ангел Кънчев“ и Софийския университет „Св. Климент Охридски“ получиха днес сертификати за успешно завършен стаж в Община Русе.
Кметът Пенчо Милков ги поздрави за това, че през последните седмици са подпомогнали общинските служители в ежедневната им дейност и са имали възможността да се запознаят отблизо с административните процеси в местната власт.
Трима от стажантите прекараха учебните си часове в отдел „Транспорт“, а останалите - в „Международно сътрудничество и проекти“. Те споделиха, че с удоволствие са проследили процеса по разработване на Плана за интегрирано развитие на Община Русе.  Част от стажантите са работили по различни казуси за внедряването на Новата транспортна схема в Русе, предвиждаща от юни градският транспорт да бъде управляван единствено от общинското предприятие.
Община Русе е регистрирана като обучаваща организация в електронната платформа на проекта и предоставя възможност на студенти да провеждат своите практики в различни административни отдели, като „Международно сътрудничество и проекти“, „Екология“, „Транспорт“ и др.