Още 65 дръвчета попълниха Новата гора на Русе

петък, 17 декември 2021

Русенска фирма избра да подкрепи съвместната инициатива на сдружение „СъГраждани“ и Община Русе, като посади дръвчета на старото сметище край града.

Броят им е 65, колкото са и самите служители в „Скални материали“ АД, а желанието им е в навечерието на най-светлите празници да дадат своя принос за едно по-зелено и по-красиво бъдеще на родния град.

Първото залесяване по мащабния проект „Новата гора на Русе“ бе на 21 ноември и в него бяха засадени близо 300 дръвчета от десетки доброволци от Младежкия парламент, „Градоред“, „Зелени посланици“, „Ruse go“, БЧК, фондация „Въздигане“, граждани и общински служители.

Новата гора ще се развива поетапно, като на първо време ще се засаждат дръвчета по склона на сметището, а след това и по самото било.

Грижите за новата гора ще се полагат от доброволци и Община Русе.